Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerden biri olan Çeşme her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistleri ağırlayan önemli turizm destinasyonlarından biridir.

Covid-19 virüs salgını olmasına rağmen yoğun ilgi gören Çeşme’de arkadaşlarınızla, ailenizle birlikte unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

Çeşme denince hiç kuşkusuz akla Alaçatı’nın yanı sıra eşsiz güzellikteki koyları ve plajları gelir. Büyüleyici doğasıyla her yıl turistleri kendine çeken Piyade Koyu’nda ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Piyade Koyu, Çark Plajı’nın bitişiğinde bulunuyor. Burada hem eğlenecek hem de denizin ve güneşin keyfini yaşayacaksınız. Denizi berrak ve temiz aynı zamanda sığ bir özelliğe sahip. Bu nedenle yüzme bilmiyorsanız eğer burayı tercih edebilirsiniz. Güvenli bir şekilde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Buraya gelmek için çevrede bulunan işletmelere ait plajlardan rahatlıkla giriş yapabilir ve bu işletmelerin olanaklarından yararlanabilirsiniz. Şezlong, şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı kiralayarak alabilirsiniz.

Alaçatı’nın En Güzel KoyuAlaçatı’nın en güzel koylarından olan Piyade Koyu’nda su sporları olmak üzere doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Alaçatı merkezde arkadaşlarınızla birlikte tekne kiralayarak bütün koyları gezebilir, yüzme molaları verebilirsiniz.

Piyade Koyu’nda güneşlenmenin ve doyasıya yüzmenin keyfini yaşarken akşamları da Alaçatı merkezde canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, şarkılar söyleyerek sabaha kadar eğlenebilirsiniz.
Alaçatı’da bütçenize uygun, ekonomik fiyatlarda tesisler bulunmaktadır. Burada butik otellerde, pansiyonlarda kalabilirsiniz. Şayet doğayla iç içe huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz. Öğlenleri piknik veya mangal yapabilir, sabahları çayınızı yudumlayarak güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Aynı zamanda trekking, yürüyüş, tırmanış gibi doğa sporlarını yapabilirsiniz.
Alaçatı çarşıda gezebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için hediyeler alabilirsiniz. Alaçatı rengarenk Rum evleriyle ünlü eski bir yerleşim yeridir. Buradaki evlerin bir çoğu turistik tesis olarak kullanıldığı gibi, restoran olarak da hizmet vermektedir. Alaçatı’nın huzur veren, renkli sokaklarında gezdikten sonra bir restorana gidip Akdeniz ve dünya mutfağının en güzel yemeklerini yiyebilir, ardından meşhur sakızlı dondurmanın tadına bakabilirsiniz.

Buradan ayrılmadan önce, Alaçatı’dan yerel halkın yetiştirdiği organik yiyeceklerden satın alabilir, otantik takı ve giyeceklerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.