Ülkemizin gözde turizm destinasyonlarından biri olan Antalya aynı zamanda dünyanında en çok tercih edilen tatil rotalarından biridir. Antalya’nın birbirinden güzel bir çok plajı bulunmaktadır. Bunlardan en popüler olanlarından biri de Lara Plajı’dır.

Lara Plajı, Antalya’nın güneydoğusunda bulunup merkeze 18 kilometre uzaklıkta yer alır. Otogara ise 22 kilometre mesafededir. Lara Plajı‘nın etrafıda plajlarla çevrilidir. Batısında Karpuzkaldıran, doğusunda Kumköy sahili ve Kundu köyü bulunmaktadır. Lara Plajı geniş kumsalı ve ince kumuyla dikkat çekmektedir. Bu yüzden buraya Altınkum Plajı’da denilmektedir. Plaj doğu-batı yönünde uzanmıştır ve 2 kilometredir. Kuzey-güney yönlü kumsal genişlemektedir. Genişliği 45 metredir.

Antalya Denince Akla Lara Gelir

Antalya Denince Akla Lara Gelir

Plajın kumları bazen 200 metre  kuzeye doğru çekilmektedir. Bu yüzden bu alanda kumlarla kızılçam ağaçları iç içedir. Kızılçam bölümünde çadır kampıda yapılabilmektedir. Dilerseniz arkadaşlarınızla burada çadır kurabilir, doğayla başbaşa huzurlu, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Trekking ve yürüyüş yapabilirsiniz. Piknik ve mangal keyfiyle yeme/içme ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Ya da bungalov tipi yerlerde de konakayabilirsiniz. Burada ailelerinizle ve çocuklarınızla birlikte güvenli bir kamp günleri geçirebilirsiniz. Kamuya ait kamp alanlarında kalabilirsiniz. Burada elektrik ve su gibi ihtiyaçlar sağlanmıştır. İsterseniz bu çadırları veya bungalovları 3 aylık sezonluk kiralayabilirsiniz. Burası okulların tatil edilmesiyle birlikte hemen dolan yerlerdir.

Lara Plajı’nın denizi diğer plajlara göre çok daha sıcaktır ve 25 metre uzaklığa gittiğinizde denizin derinleştiğini görürsünüz yani sığ bir yapıya sahiptir. Lara’da ekonominize uygun konaklayabileceğiniz butik otel, otel gibi tesislerde mevcuttur.

Eğer gezmeyi, eğlenmeyi, hareketi seviyorsanız merkezde konaklayıp her yeri gezebilirsiniz. Burada canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde tekne kiralayıp Antalya’nın en güzel koylarını gezebilir, plajlarında güneşlenebilirsiniz. Teknelerde istediğiniz menüyü seçerek alkollü veya alkollüz içeceğiniz eşliğinde yemeğinizi en güzel manzaralar eşliğinde yiyebilirsiniz. Dilerseniz tekneyi özel olarak arkadaşlarınızla kiralayabilir, beğendiğiniz koylarda bir gece kalabilirsiniz.

Antalya Lara’da tatilinizi geçirirken burada bulunan antik kentleri görebilir, tarihi ve kültürel bilgiler edinebilirsiniz. Lara’dan ayrılmadan önce merkezde bulunan dükkanlardan kendiniz ve sevdikleriniz için şehre özel hediyelik magnet, organik ve otantik ürünler satın alabilirsiniz.