Bodrum sadece ülkemizin değil, dünyanın da en popüler tatil merkezlerindendir. Eşsiz doğası, koyları, plajları, antik kentleri, tarihi ve kültürüyle yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği bir tatil destinasyonlarındandır. Bodrum’a dünyaca ünlü isimlerde zaman zaman gelmekte ve burada unutulmaz tatil yaşamaktadırlar.

Bodrum’un birbirinden etkileyici ve eşsiz koyları ve plajları vardır. Bunlardan biride Aspat Koyu’dur. Meşhur “Burası da Aspat değil Halilim, aman Bitez Yalısı” türküsünde de geçmektedir. Bodrum’un cennetten köşe koylarından olan Aspat Koyu’nu mutlaka görmelisiniz. Aspat’ı özel yapan yönlerinden biri sanat ve spor aktivitelerinin, festivallerinin yapıldığı yerdir. Denizinin temizliği ve maviliği sizi anında cezp edebilir. Burada denizde yüzmenin ve güneşlenmenin yanı sıra bir çok aktivite yapmanız mümkün.

Aspat Koyu'nda Huzurlu Tatil

Aspat Koyu’nda Huzurlu Tatil

Buraya gelirken Aspat Dağı’na tırmanabilirsiniz. Tırmanma sırasında Çıfıt Kalesi’nin tarihi eser kalıntılarını görebilirsiniz. Manzarayı buradan izleyebilir, bir çok fotoğraf karesini yakalayabilirsiniz. Burada trekking ve yürüyüş de yapabilirsiniz. Çıfıt Kalesi’ne doğru koyda yürüyerek ulaşabilirsiniz. Buraya geldiğinizde Akvaryum Koyu’nu panoramik olarak görmeniz mümkün. Yürüyüş sonrası Akvaryum Koyu’nda yüzebilir buradan Leleg Yolu’na sapabilirsiniz. Kalekent üzerinden yürüdüğünüzde karşınıza zaten Leleg Yolu tabelası çıkacaktır.

Aspat Koyu’nda festival tadında güzel plaj günleri geçirebilirsiniz. Plaj alanı oldukça büyük ve geniş olduğu için rahat güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz.

Burada bulunan özel işletmelere ait plajları da dilerseniz ücretli kullanabilirsiniz. Çimlere uzanıp güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Koyun denizinin mükemmel olduğunu söylemekte yarar var. Koy kalabalık olmasına rağmen büyük olduğu için sıkıntı olmuyor. Buraya gelmişken dünyanın bir çok ülkesinden gelen ünlü heykeltıraşların yaptığı eserlerin sergilendiği açık hava sergisini gezmeyi unutmayın. Sörf tutkunu biriyseniz eğer burada rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Bunun için kulübeden gerekli ekipmanları kiralayabilirsiniz. Kanoyla eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Bodrum’da ekonomik olarak bütçenize uygun tesislerde konaklayabilirsiniz. Marinadan kalkan tekne turlarına katılarak bölgenin en güzel koylarını, plajlarını görebilir, burada yüzme molalarına katılabilirsiniz. Dalış yapabilir, adrenalin dolu zamanlar yaşayabilirsiniz. Bodrum marinaya yakın olan Zeki Müren Müzesi’ni sanatçının en güzel şarkıları eşliğinde gezebilirsiniz. Hediyelik ürün satan dükkanlardan Bodrum’a özel magnetlerden, organik ve otantik ürünlerden satın almayı unutmayın.