Dünyanın ve ülkemizin önde gelen popüler tatil yerlerinden biri olan Bodrum her mevsim yerli ve yabancı turistleri kendisine çeken, tarihi, kültürü ve eşsiz manzaralı koylarıyla tatilcilerin vazgeçemediği Muğla’nın turistik merkezi…

Bodrum’da  bir çok alternatif olduğu için burada hareketli, eğlence dolu, dinlenceli unutulmaz bir tatil geçirebileceksiniz.  Bir çok aktiviteyi değerlendirecek ve güzel anılar biriktirebileceksiniz. Bardakçı Koyu, Bodrum Merkez’e yakın olduğu için konaklama tercihlerinizde oldukça fazla yani dilerseniz merkezde dilerseniz koyda bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz. Koy, merkeze 15 dakika mesafede bulunuyor.

Bardakçı Koyu'nda Keyifli Bir Tatil

Bardakçı Koyu’nda Keyifli Bir Tatil

Bardakçı Koyu, merkezle Gümbet arasında bulunan şirin bir koydur. Şayet merkezde konaklıyorsanız eğer buraya araçla gelebilirsiniz. Eğlenmek istiyorsanız eğer burası tam size göre… Gümbet’te canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilir, yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Akşam üstü buraya gelip deniz kenarında çayınızı, kahvenizi, biranızı yudumlayabilir güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Bodrum’un birbirinden güzel eşsiz koyları bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte tekne kiralayarak bütün koyları gezebilir, denizde yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz. Teknede dilediğiniz menüyü tercih ederek yemeğinizi yiyebilir, alkollü veya alkolsüz içkisini içebilirsiniz.

Konakladığınız otelden 15 dakika bir yürüyüşün sonunda Bardakçı Koyu’na ulaşabilirsiniz. Bodrum Değirmenleri’ne yakın, sol tarafta bulunmaktadır. Koy içinde ne yazık ki halk plajı bulunmuyor. Burada otellere ve işletmelere ait plajlardan birini tercih edip denize girmeniz mümkün. Sahil şeridi çok büyük olmayan koya giriş ise ücretli. Bu yüzden çok kalabalık değil. Gürültülü ortamları sevmiyorsanız eğer burayı tercih edebilirsiniz.

Denizin suyu ise sakin ve dalgasız. Sezonda deniz biraz bulanık olabiliyor ancak Mayıs ve Eylül aylarında deniz çok temiz ve berrak bir görüntü yansıtıyor.

Suyu ılık ve deniz seviyesi çok fazla derin olmamakla birlikte yavaşça derinleşen bir yapısı var. Bu nedenle çocuklu aileler buraya gelebilir. Sahil ve denizin dibi kumdan oluştuğu için rahatlıkla güneşlenip, yüzülebilecek bir özelliğe sahip.

Bodrum merkezde akşam yürüyüşü yapıp burada bulunan mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Bodrum denince akla sandalet gelir. Buradaki ünlü sandaletlerden alabilirsiniz. Buradaki sandaletleri ise Brad Pitt’in başrolünü oynadığı Truva filminde görebilirsiniz. Filmde kullanılan bütün sandaletler burada üretilmiştir.