Antalya’nın yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ilgi gören tatil beldelerinden biri olan Side eşsiz doğa güzelliğiyle Manavgat ilçesi sınırlarında yer alıyor.

Tarihi dokusu ve büyüleyici plajları ve kumsallarıyla burada zamanın nasıl akıp,  geçtiğinin farkında bile olamaycaksınız. Temiz havacı ve atmosferiyle Side’de unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

Side tarihi dokusuyla önemli bir yer. Roma ve Bizans dönemine ait bir çok tarihi eser bulunuyor. Burası için adeta bir açık hava müzesi diyebiliriz. Yapılan kazılarda burada bulunan eserlerde yapılan araştırmalar sonucunda Side’nin İ.Ö.7. yüzyılda kurulduğu ortaya çıkmıştır.

Büyüleyici Tatilin AdresiSide plajlarının en güzel yanı ince ve parlak kuma sahip olması. Yaz tatillerine burada yaşanan yoğunluk sizi rahatsız etmeyecek tam tersine size enerji katacaktır. Burada hem ekonomik olarak hemde size hitap edebilecek türde konaklama tesisleri bulunmaktadır. Burada daha çok her şey dahil konseptiyle hizmet veren oteller yer alıyor. Ancak dilerseniz kamp alanlarında arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı kurabilir ve doğanın içinde huzurlu, eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Buradaki otellerin bir çoğu deniz kenarında bulunuyor. Burada yer bulabilmek için aylar öncesinde rezervasyon yapmanızda fayda var çünkü Antalya’da en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor.

Side’de gezip, görebileceğiniz tarihi, kültürel ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken yerleri görebilirsiniz. Görebileceğiniz yerler arasında Side Antik Tiyatrosu, Athena Tapınağı, Side Müzesi, Altınbeşik Mağarası, Köprülü Kanyon,  Side Halk Plajı, Titreyen Göl, Kum Köy Plajları, Sorgun Plajı bulunuyor. Bu plajların hepsi mavi bayraklı olup çocuklarınızla birlikte güvenli bir şekilde yüzebilirsiniz. Side plajlarının en önemli özelliği çok uzun olmasının yanı sıra ince kuma sahip olması. Side’de sezon Mayıs ayında başlayıp, Kasım ayına kadar devam ediyor.

Side merkezde akşam yürüyüşü yapıp, canlı müzik yapan bir restoranda yemeğinizi keyifle yiyebilir ve sabaha kadar dans ederek eğlenebilirsiniz. Kahvenizi güneşin batışını izleyerek yudumlayabilirsiniz. Bir tekne kiralayıp bütün plajları gezebilir ve dalış yapabilirsiniz. Teknede istediğiniz menüyü seçerek öğlen ve akşam yemeğinizi yiyebilir, alkollü veya alkolsüz içecekleri içebilirsiniz. Side çarşısında gezerek organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.