İtalya, Fransa ve İspanya’dan sonra en çok tercih edilen tatil destinasyonlarına sahip olan Türkiye eşsiz doğa güzellikleriyle, tarihi ve kültürüyle yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

Parıldayan plajyarı, sıcacık güneşi, mavinin her tonuna sahip deniziyle unutamayacağınız en güzel tatili Marmaris’te geçirebilirsiniz. Burada özel plajların yanı sıra halk plajları da bulunmaktadır. Kısacası ekonominize uygun tesis ve plaj bulmak zor değil.

Çam Ormanları Arasında Yüzmenin Keyfi

Çam Ormanları Arasında Yüzmenin Keyfi

Bir yandan huzuru hissetmek diğer yandan eğlenmek tatilin sizde hissettirdiği her duyguyu burada yaşamanız mümkün. Şayet tatilinizi Marmaris’te geçirmek isterseniz eğer, Bördübet Koyu’na mutlaka gidin ve burada bir kaç gün kalın.

Bördübet Koyu çam ormanları arasında yer alan, eşsiz doğa güzelliğine sahip, temiz atmosferi, denizi ve kumuyla sizlerin vazgeçemeyeceği ve hafızanızda yer edinecek yerlerden biri. Burası özel koruma statüsünde yer alıyor. İlçe merkezine ise 25 kilometre mesafede ulunuyor. Burada akşam üstü çayınızı yudumlarken ve güneşin batışını izlerken Gökova Körfezi’ninde eşsiz manzarasını görebileceksiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla burada çadır kurabilir güzel bir kamp yapabilirsiniz. Koya yakın yerde bulunan bir köyden yeme-içme diğer bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Organik kahvaltı çeşitlerini alarak kahvaltınızı yapabilir ardından trekking ve yürüyüş yapabilirsiniz. Öğlen saatlerinde denizin ve kumun keyfini yaşayabilirsiniz.

Marmaris merkezde bulunan marinadan arkadaşlarınızla birlikte tekne kiralayabilir ve Marmaris’in bütün koylarını, plajlarını gezebilir son olarak da Bördübet Koyu’nda bir kaç gün kalabilirsiniz.

Marmaris merkezde bir çok pansiyon ve butik otel bulunuyor. Burada kalabilir ve tarihi, kültürel her yeri gezme olanağına sahip olabilirsiniz. Marmaris’e gelmişken Zeki Müren Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz. Müzeyi sanatçının unutulmayan şarkıları eşliğinde gezecek ve evinin bahçesindeki demir sandalyeye otururak büyeleyici manzarayı izleyerek dinlenme molası verebilirsiniz.

Bördübet Koyu’nun diğer bir özelliği ise akşamları yıldızları net olarak görebilmenizdir. Eğer, bir teleskobunuz varsa yanınızda mutlaka getirin. Burası Amazon Koyu olarakda bilinmektedir. Burada bulunan restoranda Akdeniz ve dünya mutfağının en güzel lezzetlerini yiyebilirsiniz. Karpuz reçeli, Rodos inciri, ekmeği, kozalakta demlenen çayı bu tatları asla unutamayacaksınız.

Bördübet Koyu’na Marmaris merkezden kalkan şehiriçi minibüslere binerek ulaşabilirsiniz. Şayet uçakla gelecekseniz eğer Muğla Dalaman Havaalanı’ndan araç kiralayarak veya aracınızla koya ulaşmanız mümkün.