Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen turizm rotalarından biri olan Çeşme tarihi ve doğal yerleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yerlerden biridir.

Çeşme’de gezip, görebileceğiniz bir çok koy ve plaj bulunmaktadır. Çeşme denince hiç kuşkusuz ilk akla gelen yer Alaçatı’dır. Yerli ve yabancı bir çok ünlünün tercih ettiği bir destinasyondur. Çeşme aynı zamanda dünyaca ünlü sörfçülere de ev sahipliği yapmaktadır.

Çeşme Plajları Sizi Bekliyor

Çeşme Plajları Sizi Bekliyor

Çeşme güneşlenip, yüzmenin keyfini yaşayabileceğiniz özellikte bir yerdir. Burada bir çok plaj bulunmaktadır onlardan biride Çark Plajı’dır. Çeşme’nin güneyinde olup popüler bir plajdır. Manzara olarak tropikal bir görüntüye sahiptir. Buranın bir özelliği ise dört mevsim rüzgarlı olmasıdır. Sörf yapmaktan hoşlanıyorsanız buraya gelirken malzemelerinizi getirmeyi unutmayın. Bilmiyorsanız şayet burada yapılan sörf yarışlarını ve gösterilerini izleyebilirsiniz. Öğrenmek içinde sörf okuluna gidip ders alabilirsiniz.

Denizin yapısını anlatmak istersek eğer, deniz çok temiz ve berraktır yani yüzerken denizin dibindeki balıkları görmeniz mümkün… Denizin rengi kendiliğinden değişebiliyor, turkuazın yanı sıra mavinin her tonunu alabiliyor. Denizin dibi ise kumluk ve ılık bir suya sahip. Çok sıcağı sevmiyorsanız plajın suyu tam size göre… Bölge her ne kadar rüzgarlı olsa da deniz sığ olup, çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygun bir yer.

Çark Plajı’na gelirken ücret ödemenize gerek yok çünkü halk plajı statüsünde hizmet veriyor. Ancak özel bir plajda daha konforlu bir ortam isterseniz burada bulunan ücretli özel plajları da tercih edebilirsiniz.

Çeşme merkezden tekne turlarına katılıp bütün koyları ve plajları görebilir ve yüzme molaları verebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte Çeşme’de bulunan restoranlarda Ege, Akdeniz ve dünya mutfağına özgü lezzetlerden birini tercih edebilir, canlı müzik eşliğinde keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Burada ekonominize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Dilerseniz bungalov, karavan, çadır gibi konaklama türlerinden birini tercih edebilirsiniz. Kısacası tatil anlayışınıza uygun bir çok alternatif bulunmaktadır.

Plaja aracınızla gelmek isterseniz eğer Çeşme merkezden Alaçatı yönüne doğru ilerleyerek tabelaları takip edebilirsiniz. Diğer taraftan Alaçatı-Çeşme minibüslerine binerek plaja gelmeniz mümkün.
Yolculuğunuzu daha keyifli ve hareketli hale getirmek isterseniz eğer arkadaşlarınızla ortak tekne kiralayabilir plaja gelebilir ve burada bir gece kalabilirsiniz. Çeşme’den ayrılmadan evvel mutlaka Çeşme Çarşısı’na uğrayıp kendiniz ve sevdikleriniz için hediyeler alabilirsiniz.