Dünyanın en önde gelen tatil destinasyonlarından biri olan ve bir çok ünlünün akın ettiği Çeşme’de birbirinden güzel, büyüleşici atmosfere ve manzaraya sahip koylar ve plajlar bulunmaktadır.

Çeşme denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Aya Yorgi Koyu, kumuyla, deniziyle ve çevresinde bulunan mekanlarıyla en çok tercih edilen turizm rotalarındandır. Gündüzleri denizin ve güneşlenmenin keyfini dolu dolu yaşarken, geceleri de dj’lerin canlı müzik performanslarıyla eğlenebiliyor, tatilinize hareket katabiliyorsunuz. Aya Yorgi Koyu diğer yerlere göre bütçe olarak pahalı bir yer diyebiliriz.

Çeşme'nin En Popüler Koyu

Çeşme’nin En Popüler Koyu

Çeşme, Aya Yorgi Koyu’nda Before Sunset Beach Club, Marrakech Beach Club, Sole&Mare Beach Club, Tren Beach Club, KafePi Beach Club, Babylon Aya Yorgi Beach Club gibi popüler mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlara girişler ücretlidir. Aya Yorgi Koyu yerli ve yabancı bir çok ünlü isminde tercih ettiği bir yer olduğu için bu durumda fiyatlara yansımaktadır. Bu nedenle günü birlik olarak buraya gelebilirsiniz.

Sakarya Mahallesi’nde yer alan koya, Çeşme merkezine gelmeyen Dalyanköy’e giden yolu takip ettiğinizde sağ yönde bulunan Aya Yorgi tabelalarını takip ettiğinizde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şayet aracınız yoksa Çeşme Merkez’den kalkan minibüslere binerekde gelebilirsiniz.

Yaz tatili kapsamında geleceğiniz İzmir’de hem kültürel hem de deniz tatili yapabileceğiniz dünyanın en gözde turistik şehirlerindendir. Buraya geldiğinizde mutlaka Efes Antik Kenti’ni görmelisiniz. Konak’ta yer alan Saat Kulesi’ni ve Tarihi Asansör’e çıkarak İzmir’i kuşbakışı izleyebilirsiniz.

Çeşme marinada tekne kiralayarak arkadaşlarınızla birlikte gün boyunca bütün koyları ve plajları görebilirsiniz. Dilerseniz bir koyda gece kalabilirsiniz. Aya Yorgi Koyu’nda bulunan mekanlardan birinde akşam yemeğinizi canlı müzik eşliğinde şarkılar söyleyerek yiyebilirsiniz.

İzmir Çeşme’de çadır kurabileceğiniz kamp alanları da mevcuttur. Çeşme’de ekonominize göre konaklayabileceğiniz pansiyonlar, butik oteller, beş yıldızlı oteller, bungalov evler bulunmaktadır. Kısacası burada tatil yapmak için bir çok alternatifiniz bulunuyor. Tatil dönüşünde Şirince’ye uğrayıp köyün dar sokaklarında yürüyüş yapabilir, şarap evlerini ziyaret edebilir ve her türün yapıldığı şarapların tadına bakabilirsiniz. Dünyanın en güzel şaraplarının satıldığı köyden dönmeden önce mutlaka bu şaraplardan satın almayı unutmayın.