Datça’nın eşsiz manzarası içinde kendi doğallığını korumuş, yeşille mavinin arasında saklanmış, etrafı orman ve dağlarla çevrili olan Aktur Koyu Datça’nın en güzel koylarındandır.

Koyun Datça’ya uzaklıdı 30 metre kadardır. Marmaris’e ise 40 km, Muğla’ya ise 95 km’dir. Çam ormanları içinde olan koyda temiz, oksijenli havayı içinize çektiğinizde kendinizi zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz. Berrak ve temiz denizinde yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Bunun yanı sıra çam ağaçlarının gölgesinde çayınızı yudumlamanın huzurunu hissedeceksiniz.

Datça'nın En Güzel Koyu

Datça’nın En Güzel Koyu

Koyda yeme/içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Aynı zamanda Aktur evleriylede popüler bir yer. Aktur Çiftlik koyunun yanında bulunan Kovanlık Koyu’nu da mutlaka görmelisiniz. Kovanlık ve Aktur Koyu’nu Adatepe denilen bir yarımada ikiye ayırıyor. Buraya gelmişken Adatepe’nin Vali Çamı tepesine çıkıp buradan eşsiz manzarayı izleyebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Yeşille mavinin kucaklaştığı adeta cennetten bir köşe olan koydan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Aktur’da her tür imkan sağlanmış. Burada bulunan site adeta bir kent görünümünde. Sitede konakamak isteyenler için her tür ihtiyaç karşılanmış. Çöp kamyonu, itfaiye, minübüsler ve şehirlerarası otobüslerde siteye yolcu bırakıp, yolcu alıyor. Sitenin kapısında ise taksiler bulunuyor. Aynı zamanda haftada üç günde pazar kuruluyor. Kuaför, tenis kortları, basket sahaları, voleybol, eczane mevcut. Burada dilerseniz Datça merkezde otellerde, pansiyonlarda kalabilirsiniz veya koya gelip sitede kalabilir dilerseniz buradaki evleri kiralayabilirsiniz. Burada toplam 100 ev bulunuyor.

Aktur’da wind surf, yelken, tekne turları, amatör balık avcılığı, rafting, trekking, aletli dalış, yelken yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip kamp alanlarında çadır kurabilir, doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Bölgede 400 kişilik bir kamp alanı bulunuyor. Dilerseniz karvanlarda da kalabilirsiniz. Yemek pişirme yerleri, lokanta, çadır yerleri, karvan yerleri, çamaşır yıkama binaları, ütü yerleri, wc, duş yerleride mevcut. Buradaki şelaleleri mutlaka görmelisiniz. Buraya gelmişken mutlaka Kovanlık Koyu’nu da gitmelisiniz ve buradaki sahildede güneşlenmenin keyfini yaşamalısınız.

Arkadaşlarınızla birlikte tekne turu yaparak Datça’nın en güzel koylarını doya doya gezebilir, her koyda yüzmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Kültür ve yaz tatili kapsamında geleceğiniz Datça’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır.

Datça’nın en güzel yerlerinden biri olan Aktur Koyu tüm sıcaklığı, güzelliği ve temiz, doğal atmosferiyle sizleri bekliyor.