Yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden biri olan İzmir Urla eşsiz manzarası, doğası ve temiz havasıyla gezgincilerin, yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği yerlerden biridir.

Doğayla iç içe, huzur dolu, sessiz, sakin bol dinlenceli bir tatil ve bunun yanında doğa sporlarını yaparak adrenalin dolu zamanlar geçirmek istiyorsanız Urla’nın plajları, koyları tam size göre diyebilirsiniz. Urla denince akla sadece deniz ve güneş gelmemeli bölge tarihi ve kültürel açıdan da oldukça dikkat çekici bir yer. Doğasının bozulmamış olması, yapılaşmanın fazla olmaması burayı cazibeli hale getirmiş.

Deniz Yıldızı Plajı'nda Güzel Bir Gün

Deniz Yıldızı Plajı’nda Güzel Bir Gün

Arkadaşlarınızla, ailenizle, çocuklarınızla birlikte Deniz Yıldızı Plajı’nda huzurlu ve güvenli bir tatil geçirmeniz mümkün. Burası için aile plajı diyebiliriz. Urla’da ekonomik, bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunuyor. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz mekanlarda oldukça fazla… Buranın yerel, organik ürünlerinin tadına doyamayacaksınız. Ege denince akla yeşil sebzelerden, otlardan yapılan zeytinyağlı yemekleri gelir. En lezzetli enginar burada üretilir.

Deniz Yıldızı Plajı‘nın temiz ve mavi denizinde yüzmenin, plajında güneşlemenin keyfini yaşayacaksınız. Plajın çakıl taşlardan oluştuğunu bilmenizde fayda var. O yüzden plaj terliğini ayağınızdan hiç çıkarmayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte tatil geçiriyorsanız eğer burada uygun bir alanda çadır kampı kurabilir doğanın içinde, şehir stresinden, gürültüden uzak dinleneceli bir tatil geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal, piknik keyfi yapabilir, sabahları trekking, yürüyüş, cross gibi doğa sporlarıyla zinde kalabilirsiniz. Sıkıldığınız zaman ise Urla merkeze gidip buradaki canlı müzikli mekanlarda akşam yemeğinizi yiyebilir sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Urla merkezdeki bütçenize uygun bir tesiste kalabilir, tekne turlarına katılarak Urla’nın bütün koylarını görebilir, her koyda yüzme molası verebilirsiniz. Ya da tekneyi kendinize özel kiralayarak beğendiniz bir koyda bir gece kalarak, yakamozu izleyebilir, teknede zaman geçirebilirsiniz.

Gece hayatıylada popüler olan Urla’da bir çok gece kulübü, bar bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte sabaha kadar dans ederek, şarkılar söyleyerek keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Kültürel turlara katılarak Urla’nın antik dönemlerine doğru uzun bir yolculuğa çıkabilir, bütün tarihi eserleri görebilir, bölgenin tarihi ve kültürel yönünü öğrenerek, bilgiler alabilirsiniz.

Urla’dan ayrılmadan önce buraya özgü yapılmış olan organik, sağlıklı ürünlerden satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra otantik giysi, takı gibi ürünleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.