Yaz tatili denince akla gelen tatil illerimizden biri olan doğasıyla ve tarihiyle her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Muğla’da birbirinden dikkat çekici, büyüleyici manzaraya sahip koyları ve plajları bulunmaktadır.

Muğla’nın gizli, saklı koylarından biri olan Dirsekbükü, Hisarönü Körfezi’nin güneybatısında bulunuyor. Ağıl Burunu’nun ise güneyinde yer alıyor. Batıya doğru girintili ve çizme şeklinde bir yapısı var.

Dirsekbükü'ne Demir Atın Burası her mevsimde güzel olan bir yer. Bazen kuvvetli şekilde kuzey rüzgarlarına denk gelebilirsiniz. Dirsekbükü Koyu günümüze kadar korunmuş, bakir bir bölge. Koyun denizinin dibi ise kumdan oluşuyor. Deniz berrak ve temiz burada rahatlıkla yüzebilir, dalabilir ve güneşlenmenin hazzını yaşayabilirsiniz. Rüzgarlı olduğu için rüzgar sörfü de yapabillirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla ortak tekne kiralayarak buraya demir atabilir ve birkaç gün huzurlu ve eşsiz manzaranın içinde tatilinizi geçirebilirsiniz.

Koyun güney yönünde hafif girintili bir plajı bulunuyor. Burada güneşlenebilirsiniz. Balıkçı teknelerinin de vazgeçilmez rotalarından… Sizde olta alıp burada balık tutabilir ardından mangal yaparak akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Dirsekbükü’nde rıhtımı bulunan bir tesis mevcut. Taş fırın ve restoranda yer alıyor.

Koy yapı olarak kayılık olup, derinliği 4-10 metre kadardır. Makilik yamaçları, serin ve bol oksijenli havasıyla burada unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

Teknenizle Muğla’nın bütün koylarını görebilir, her koyda yüzme molaları verebilirsiniz.

Marmaris’te bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz ekonomik tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra doğayla iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız eğer, kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz. Marmaris’e gelmişken mutlaka antik kentlerini ve tarihi alanlarını mutlaka görmelisiniz. Unutulmaz sanatçımız Zeki Müren’in yaşadığı ve müze haline getirilen evini görebilirsiniz.

Marmaris merkezde canlı müzik eşliğinde hizmet veren restoranların birinde akşam yemeğinizi yiyebilir, sabaha kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Marmaris’in üzüm bağlarından üretilen şaraplarından tatmayı unutmayın.

Marmaris’e gelmişken şayet pasaportunuz yanındaysa Yunan adalarına günübirlik yapılan turlara katılabilirsiniz.

Dirsekbükü’nde tatil yaparken bol bol fotoğraf çekmeyi ve bu güzel manzarayı ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Buradan ayrılmadan evvel Marmaris’ten buraya özgü hazırlanmış olan organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.