Dünyanın ve ülkemizin turizm merkezlerinden olan Antalya denince akla tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra büyüleyici doğa güzelliğine sahip koyları ve plajları gelmektedir.

Her yıl yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Çıralı Plajı iki yandan kayalarla çevrilmiş, dere yataklarının ve rüzgarın verdiği serinlikle kendinizi huzurlu ve ferah hissedebileceğiniz bir yer. Plajın kumu ince olup, denizi ise taşlıktır. Bu yüzden deniz ayakkabısı girmeniz gerekebilir. Plaja girerken Kral Zeus’un mezarından geçecek, antik tiyatro ve hamam kalıntılarıyla karşılaşacaksınız. Roma dönemine ait etkiliyici eserlerin bulunduğu alanda denize girmenin farklılığını hissedeceksiniz.

Dünyaca Ünlü Plajda Yüzme KeyfiBurası 1. ve 2. dereceden doğal, tarihi sit alanı olarak ilan edilmiş.  Plaj, sessiz ve sakinliğini korumuş, bakir diyebiliriz. Buradaki halk günümüzde ekolojik tarımla geçimini sağlıyor. Burada ahşap malzemeden yapılmış evler, pansiyonlar ve oteller bulunuyor. Diğer yerlere göre beton tarzı bir yapılaşma yok. Doğaya uygun bir yapılaşma oluşmuş. Olimpos’daki ağaç evlerde kalarak farklı bir tatil yaşayabilirsiniz Buradaki odalar hijyen, klimalıdır. Aynı zamanda Çıralı Plajı’nın çevresinde restoran ve kafe bulunuyor. Akşam üstü yemeğinizi yiyip, şarabınızı içerek güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla birlikte tekne kiralayarak bütün koyları ve plajları gezebilirsiniz. Teknenin üst katında müzik eşliğinde dans edebilir, yemeğinizi aşağı katta yiyebilirsiniz. Koylarda inip dalış yapabilirsiniz. Çıralı Plajı’na pansiyon ve otelden çıktıktan sonra yürüyerek gidebiliyorsunuz. Ağaçlık bir yol üzerinde yürümenin huzurunu ruhunuzda hissedeceksiniz. Yolun yanından ise bir dere akıyor. Plajın etrafı tamamen antik kentlerle çevrilmiş. Plajın etrafında antik eserler olduğu için buraya giriş ücretli. Çevredeki restoranlarda ise şemsiye, şezlong bulunuyor. Bahçeden toplanan taze otlarla yapılmış yemekleri ve salataların tadına bakabilirsiniz.

Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte Çıralı’da bulunan kamp alanlarında doğayla iç içe huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz. Plajın etrafı sedir ağaçlarıyla çevrilmiş. Buraya gelmişken Yanartaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Ulupınar Deresi’ni ve kanyonu görebilirsiniz. Adrasan’a gidebilir burada da yüzme keyfi yapabilirsiniz.

Antalya Kemer’de bulunan Çıralı Plajı’nı mutlaka görmelisiniz. Kemer’den ayrılmadan evvel buraya özel yapılmış olan organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve de sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.