Plaj, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunmaktadır. Kaş’tan 19 kilometre uzaklıkta yer alan plaj, Kalkan’a ise 7 dakika mesafededir. Otobüsle buraya 15 saatte gelebiliyorsunuz. Özel aracınızla geldiğinizde ise yaklaşık 960 kilometreyi aşmanız gerekiyor. Havayolunu kullanmanız gerekirse eğer Dalaman Havalimanı’ndan gelebilirsiniz. Plaj, havaalanına 150 metre uzaklıkta bulunuyor.

Masmavi denizi ve ince parıldayan sarı kumuyla eşsiz bir manzaraya sahip olan Kaputaş Plajı sadece ülkemizin değil dünyanın da sayılı plajları arasında yer alıyor. Plajın etrafı kayalıklarla çevrilmiş. Bu yüzden yüzerken sıcaktan bunalmayacak ve serinlemenin keyfini de yaşayacaksınız.

Dünyanın En Çok Konuşulan Plajı

Dünyanın En Çok Konuşulan Plajı

Plaja ise 139 basamaklı bir merdivenden aşağıya inerek ulaşıyorsunuz. Plaja gelmeden yol üzerinde mola verip eşsiz Kaş ve Kalkan manzarasını görebilir bu noktada fotoğraf çekebilirsiniz. Dinlendikten sonra merdivenlerden aşağıya inerek kendinizi masmavi denizin dalgasına bırakabilirsiniz. Kayalıklardan rüzgar aldığı için deniz biraz dalgalı ve derin. O yüzden dalmayı ve yüzmeyi çok iyi bilenler için ideal bir yer. Merdivenden inerken ve çıkarken yorulabilirsiniz ancak bu güzellikle karşı karşıya olmanız yorgunluğunuzu tamamen unutturacak.

Kaputaj Plajı uzaktan tropik bir ada koyuna benzemektedir. Plaj, koruma altına alınmıştır. Çevresinde her hangi bir imar çalışmasının yapılması yasaktır. Plaj bir kanyon ağzı plajı olma özellindedir. Kaputaş Plajı’da Kaş’ta bulunan Küçükçakıl ve Büyükçakıl plajları gibi kaynak suyla beslenmektedir. Suyu soğuk fakat sağlıklıdır.

Kaş’ta gezip görebileceğiniz bir çok kültürel, tarihi ve büyüleyici doğa güzelliğine sahip yerleri bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun ekonomik tesislerde kalabilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte doğayla iç içe çadır kampı kurarak macera dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal veya piknik yapabilir, akşamları çayınızı veya şarabınızı yudumlayarak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Buraya gelmişken mutlaka Kaş’a gelmişken antik ören yerlerinden biri olan Patara Antik Kenti’ni mutlaka görmelisiniz. Halk pazarına gidip burada gezebilir, buradan organik veya otantik hediyelik ürünlerden alabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla birlikte Kaş merkeze gelerek buradaki bara gidebilir içkinizi yudumlarken diğer yandan keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Şayet açsanız Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan restoranlarda canlı müzik eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz. Meydanda bulunan dükkanlardan el işi göz nuru ürünlerden satın alabilirsiniz.