Ölüdeniz denince akla gelen Fethiye’de biribirinden güzel, büyüleyici atmosfere ve manzaraya sahip bir çok plaj ve koylar bulunmaktadır. Masmavi denizi ve yeşil doğasıyla burada yapacağınız tatilin bitmesini hiç istemeyeceksiniz.

Çalış Plajı’nın ardından kısa mesafe sonunda rahatlıkla ulaşabileceğiniz Akmaz Plajı Fethiye’nin en ışıltılı ve eşsiz manzaraya sahip plajlarının başında gelmektedir. Dilerseniz kendi aracınızla gelebilir veya belediyeye ait ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Akmaz Plajı ücretsiz kullanabileceğniz ideal yerlerden biri.

Plajın en dikkat çekici yönü ise burada bulunan asırlık ağaçlarının köklü gövdeleri olacaktır. Burada yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşarken diğer yandan mangal ve piknik yapabilirsiniz. Yürüyüş ve trekkingde yaparak formunuzu koruyabilirsiniz.

Fethiye'nin Işıltılı Plajı

Fethiye’nin Işıltılı Plajı

Akmaz Plajı‘nın ışıltılı olmasının nedeni ise güneşin ışığının denizin üzerine yansıyarak parlak bir şekilde görünmesidir. Koy ve plaj çadır kampı ve karavan tatili içinde çok uygundur. Burada çadır kurarak akşam üstü ateşinizi yakıp közde kahvenizi veya çayınızı yaparak güneşin batışını izleyerek yudumlayabilirsiniz.

Akmaz Plajı’nın denizinin dibi taşlık olduğu için denize girerken mutlaka deniz ayakkabısı giymeniz gerekiyor. Bir yandan yüzerken diğer yandan karşıdaki adaları izleyebilir, denizin dibindeki rengarenk balıkları görebilirsiniz. Denizi dalgasız oludğu için  yüzmeyi çok iyi bilmeseniz dahi burada rahatlıkla denize girebilirsiniz. Derin olmayan bölümleri bulunduğu için burada olmaktan büyük keyif alacaksınız. Konum olarak etkileneceğiniz ve hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz bir koy diyebiliriz.

Akmaz Plajı, Fethiye’nin Kargı Köyü sınırlarında yer alıyor. Plajda çam ağaçlarının arasında bir de restoran bulunuyor. Dilerseniz burada yeme/içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Muğla Fethiye’de ekonomik olarak konaklayabileceğiniz pansiyonlar, butik oteller, beş yıldızlı oteller bulunmaktadır. Bir tekne kiralayarak bütün plajları ve koyları görebilirsiniz. Fethiye Merkez’de konaklarken belediye araçlarıyla Akmaz Plajı’na günübirlik olarak da gelebilir zaman geçirebilirsiniz.

Akşamları Fethiye çarşıda gezerek buradaki dükkanlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. El işleri, takılar, elbiseler, yüzücü malzemeleri, kıyafetleri…vb ürünler satın alabilirsiniz.

Fethiye’ye gelmişken Ovacık’a gidip buranın enfes gözlemelerinden tadabilirsiniz. Ölüdeniz’e gidip burada yamaç paraşütü yapabilir ve rengarenk paraşütleri izleyerek bol bol video ve fotoğraf çekebilirsiniz.