Yüzüklerin Efendisi filminden esinlenilerek Paşabahçe mesire alanına yapılan yamaç evler hobbit evler olarak anılıyor. Eve geldiğinizde sizleri yeşilliklerle kaplı dağ manzarası karşılayacak. Kuş sesleri içinde mesire alanında dilerseniz piknik veya mangal keyfide yapabilirsiniz.

Evinize adım attığınızda sol tarafta bulunan masada yemeğinizi yiyebilirsiniz. Evler dört kişilik olarak yapılmış ve oldukça kullanışlı. Evin salonu şömineli olarak tasarlanmış. Mutfak ise salonda bulunuyor. Yatak odasında terasa çıkabileceğiniz bir de kapı bulunuyor. Kısacası günlük yaşamdaki ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz şekilde konfor sağlanmış. Evin içindeki bütün dolaplar ahşap malzemeden yapılmış.

Hobbit Evlerde Unutulmaz Kış Tatili

Hobbit Evlerde Unutulmaz Kış Tatili

Burada ilk etapta yedi ev yapılmış ancak yoğun ilgi görünce bu sayı 24’e çıkartılmış ancak bu sayıda yetersiz geldiği için sayının 50’ye çıkarılacağı planlanıyor. Sivas turizmini önemli ölçüde etkileyen Hobbit Evleri’ne yabancı turistlerinde ilgisi yoğun. Özellikle Hollanda ve Almanya’dan arayanların sayısı bir hayli fazla… Burası her mevsimde tatil yapabilmek için değerlendirilebilecek bir yer. Dilerseniz kahvaltınızı evinizde veya evin dışında bulunan kahvaltı salonunda yapabilirsiniz.

Hobbit Evlere ulaşım oldukça kolay… Merkezden belirli saatlerde kalkan servislerle buraya rahatlıkla gelebiliyorsunuz. Evlerin bulunduğu alanda fıskiyeli göletler, şelaleler ve hayvan heykelleri bulunuyor.
Mesire alanının girişinde bulunan evler daha sonradan yapılanlara göre biraz daha lüks ve konforlu diyebiliriz. Alanda aynı zamanda aracınızı park edebileceğiniz alanlarda bulunuyor.

İlginç bir mimariye sahip olan Hobbit Evleri Türkiye’nin en iyi yönetilen Rekreasyon Projesi olarak seçilmiş. Buradaki evleri dilerseniz haftalık veya günübirlik olarak kiralamanız mümkün. Doğayla iç içe, huzur dolu bir tatil geçirmenin keyfini Sivas Paşabahçe Yamaç Evleri olarak da bilinen Hobbit Evleri’nde yaşayabilirsiniz.

Hobbit Evlerde Unutulmaz Kış Tatili

Hobbit Evlerde Unutulmaz Kış Tatili

Hobbit Evleri’ne yurt dışından talepler oldukça fazla… Haftasonu içinse yer bulmak kolay değil. O yüzden çok önceden rezervasyon yapmanızda fayda var. Burada güzel bir yılbaşı veya sömestr tatili geçirebileceğiniz gibi, sevgililer günü, evlilik yıldönümü gibi özel günlerinizi de burada kutlayabilirsiniz.

Çift olarak kiralayanlar evlilik cüzdanlarını göstermek zorundalar bunun yanı sıra oda kahvaltı için ekstra ücret ödeniyor.  Evler 4-5 kişilik kapasiteye sahip ve 1+1 olarak yapılmış.

Hobbit Evleri’nde kendinizi Yüzüklerin Efendisi filminin bir sahnesindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Farklı bir tatil keyfini bol oksijenli bir havada Sivas Hobbit Evleri’nde yaşayabilirsiniz. Sivas’tan ayrılmadan evvel şehre özgü organik ürünlerden çökelek ve Zara balından kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Sivas Mutfağı

Sivas’a gelmişken yöresel yemeklerini tatmadan dönmeyin. Şehrin en meşhur yemekleri arasında baviko, kelle tatlısı, kesme aşı, sirok, pezik, Sivas katmeri, Sivas köftesi, salata kurutması, hingel, sübüra, Sivas ketesi, içli köfte, Divriği pilavı, Sivas kebabı, Sivas döneri, Madımak gibi geleneksel yemekler yer alıyor.

Sivas’a Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sivas’a 1 saat 35 dakikada ulaşıyorsunuz. Buradaki servislerle Sivas Merkez’e ulaşıyorsunuz. Merkezden 6 kilometre mesafede bulunan Paşabahçe Piknik ve Mesire alanına geliyorsunuz. Aynı şekilde Ankara üzerinden aracınızla gelecekseniz eğer, 5 saat süren bir yolculuk sonrasında Sivas’a ulaşıyorsunuz.