Turizm açısından dünyanın ilk sıralarında gelen Türkiye, gezilip görülecek yerler bakımından bir hayli zengin görüntülere sahne olur. Bundan asırlar öncesine kadar giden önemli bir tarihe sahip olan Türkiye, bugün hem Anadolu, hem de Mezopotamya’nın kültür çeşitliliğine sahiptir. Şehrin çeşitliliğine katkı sağlayan bir başka unsur ise kültürel tarzıdır. Yüzyıllar boyunca binlerce medeniyeti kucaklayan Anadolu, bugün tüm bunların izlerini taşıyan önemli bir zenginliğin göstergesidir.

Ülkemizin en gelişmiş metropolü ve aynı zamanda en güzel şehri olan İstanbul, muhteşem bir turizm destinasyonudur. Görenleri kendine hayran bırakan şehir manzaraları ile büyüleyen İstanbul; tarihi ve kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri ile de önemli bir yer edinir. Tüm bunların yanı sıra İstanbul, yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklardan kalan ve bugüne kadar taşınan lezzetler ile de önemli bir gastronomi merkezidir.

İstanbul'un Odak Noktası Kadıköy

İstanbul’un Kadıköy’ü…

Anadolu ve Avrupa yakalarını birleştiren İstanbul’a geldiğinizde ilk görmek isteyeceğiniz ve büyüsüne kapılabileceğiniz yer Boğaz Köprüsüdür. Çeşitli imparatorlukların tarihine eşlik eden kutsal şehrin en güzel manzaraları ile karşılaşabileceğiniz boğazın kenarındaki yalılar yüzyılların izlerini günümüze taşır. Bugün hala farklı toplulukların mimari izlerinin en güzel karmasını yansıtan yalılar gerek mesken, gerekse umumi bir şekilde kullanılır. Kentin bu yüzünü tanımak oldukça keyif vericidir.

İstanbul’un eski dönemlerden beri büyük bir ilgi gören ve günümüzde en popüler halini yansıtan yeri ise şüphesiz ki Kadıköy’dür. Eski ve yeninin en güzel buluşmasını simgeleyen Kadıköy, yılın dört mevsimi de eşsiz bir şehir hayatına sahiptir. Her daim hareketli olan semt geniş caddeleri, alışveriş meydanları, çeşitli lezzetleri tatma imkanı bulabileceğiniz restoranları, mimarlık tarihinin seçkin örneklerini yansıtan eserleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarır.

Özellikle son yıllarda semtin ve İstanbul’un en keyifli noktası olan Bağdat Caddesi, ünlü markaların istila ettiği yerlerin başında gelir. Kadıköy’ün en işlek noktalarından biri olan Bağdat Caddesi, aynı zamanda kültür ve sanat alanında da bir hayli öne çıkar.

Semtin bir diğer gözde lokasyonu ise yine oldukça popüler bir hal takınan Caddebostan’dır. Yaz aylarının vazgeçilmez adreslerinden olan Caddebostan sizi memnun edecek tarzı ile gün boyu ilgi görür.