Tıpkı Antalya, İzmir, Muğla gibi tatil denince akla gelen şehirlerimizden olan Aydın’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, kültürel ve büyüleyici doğasıyla dikkatinizi çekecek yerler bulunmaktadır.

Aydın denince akla elbette Kuşadası gelmektedir. Ancak sizlere belki daha önce hiç gitmediğiniz Kadınlar Plajı’dan söz edeceğim. Burası kamp alanları, plajları, yeşil doğasıyla büyüleneceğiniz bir yer diyebilirim.

Kadınlar Denizi'nde Tatilin Keyfini YaşayınKadınlar Denizi, Kuşadası’nın en güzel yerlerinden biridir. Denizi berrak, suyu temiz ve bol oksijenli havası vardır. Buraya tatilciler daha çok günübirlik olarak gelmektedir. Kuşadası plajları her mevsimde ve yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Kadınlar Plajı’nın çevresinde bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz, oteller ve pansiyonlar mevcuttur. Burada konaklayabilir ve plajın, denizin keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. İsterseniz sabahın erken saatlerinde yüzmenin dinginliğini de yaşayabilirsiniz.

Plaj, ince kumdan oluşuyor o yüzden deniz terliğiyle dolaşmanıza gerek kalmayacak. Ancak burada bulunan şezlonglar ücretli olarak temin ediliyor. Plaja gelmek için Kuşadası’ndan kalkan otobüslere binebilirsiniz.

Burası ilçe merkezine yakın mesafede bulunuyor. İlçeye ise 2,23 km mesafede bulunuyor. Burası halk plajı olduğu için giriş ücretsiz olarak işletiliyor. Burası Kuşadası’nın en eski plajlarından biridir. Çok eski yıllarda sadece kadınların geldiği plaj adını bu özelliğinden almaktadır. İlçe merkezine yakın olduğu için yaz sezonu aşırı kalabalık hale gelmektedir.

Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte kamp alanlarında çadırda kurabilirsiniz. Burada piknik, mangal yaparak yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra doğa sporlarını da deneyimleyebilirsiniz. Sabahın erken saatinde kahvaltınızı yaparken güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Akşam üzeri ise gün batımını izlerken çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Aydın, Kuşadası’na gelmeden önce mutlaka Apollon Tapınağı’nı görmeli ve burada fotoğraf çekmelisiniz. Ayrıca buradaki sokakta bulunan dükkanlardan Medusa ve Apollon Tapınağı biblolarını  hediyelik olarak alabilir, restoranda da balık yiyebilirsiniz.

Kuşadası Milli Parkı’nı görebilir ve buradaki 209 kuş türünü görebilir, fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Aydın merkezde bulunan dükkanlardaki hediyelik eşyaların diğer tatil yerlerine göre ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Kuşadası gece hayatıyla da dikkat çeken bir yerdir. O yüzden buradaki

Kuşadası’ndan ayrılmadan evvel buraya özgü organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.