Anadolu’nun kusursuz ve hikayesi bol şehri olan Kars, doğa sınırımıza açılan bir yolculuğa eşlik eder. Alplerin kalitesini taşıyan kar kristali ile kayak keyfini en güzel şekilde yaşayabileceğiniz şehir, adeta masalsı görkemi ile bambaşka bir diyardır.

Yüzyıllar boyunca dini, dili, kültürü bambaşka insanlara kapılarını açan Kars, Rus uygarlığının uzun yıllar boyunca bekçiliği yaptığı önemli bir kalkandır. Anadolu’nun tarihi izlerini topraklarında hapseden kent, aynı zamanda şanlı Türk ordusunun yiğitçe mücadelesine tanıklık eden bir serüveni yaşatır.

Dünyanın dört bir yanından gelen tüccarların uğrayıp günlerce konakladığı, İpek Yolunun üzerinden geçtiği kervanların taşındığı, atların ve develerin bir saat bile eksik olmadığı, kainatın en görkemli şehirlerinden olan Ani Harabeleri, böyle kudretli bir tarihi günümüze taşıyan noktadır.

Ermenistan ile sınır olan Ani Antik Kenti, Arpaçay Nehri sınırındadır. Hapsettiği değerlerin görkemi ile geçmişi bugüne taşıyan bölgede; Tigran Honents Kilisesi, Bakireler Manastırı ve Rahibeler Manastırı bugüne kadar gelmeyi başaran eserler olarak öne çıkar. Ermeni Krallığının görüntülerini her bir noktasında hala hissedebileceğiniz Ani Harabeleri bu kültürün üzerine serpilen Anadolu Selçuklu mirasları ile de bambaşka bir heybete sahiptir. Bugün şehrin önemli simgelerinden olan Ani Antik Kenti, tüm bu hazinesi ile beraber dünya genelinde çok kültürlü yapısını bugüne kadar bozmayan ender güzellikler arasındadır.

Kafkasya'nın Kokusunu Taşıyan Şehir

Kafkasya’nın Kokusunu Taşıyan Şehir

Beyaz örtünün en çok yakıştığı gizemli şehir Kars, Türkiye’de kış turizminin önemli bir öncüsüdür. Kentin otantik havasını soluyabileceğiniz Sarıkamış Kayak Merkezi, kış aylarında yüksek oranlarda yerli ve yabancı turistin görüldüğü ve şehrin tanınırlığını artıran yerdir.

Çamurlu Dağlarının zirvesini oluşturan Sarıkamış, dünyada yalnızca Alplerde görülen kar kristali ile kayak keyfinin büyüleyici bir halini sizinle buluşturur. Sezonu oldukça uzun süren bölge, aynı zamanda bir metreyi aşan kar kalınlığı ile de işin hakkını verir.

Çam ormanlarının arasında keyifli bir kayak keyfi sunan merkez beş adet geniş parkurlardan oluşur. Amatörlere ve profesyonellere ayrılan çeşitli pistleri ile geniş ölçekli bir kış turizmine ev sahipliği yapan Sarıkamış Kayak Merkezi, aynı zamanda farklı doğa sporları içinde elverişli bir coğrafyaya sahiptir.

Kayak merkezini ziyaret edecekler için tesise ait yüksek kapasiteli bir otel sizi bekliyor.