Fethiye denince akla yeşille mavinin buluştuğu, insana huzur veren, kuş ve deniz sesiyle keyifle güneşlenebileceğiniz eşsiz manzarya sahip koyları, plajları ve adaları gelir. Muğla’da bulunan Fethiye her yıl en çok yabancı turisti ağırlayan turistik yerlerden biridir. Burası karavan ve çadır kampı gibi farklı tatil anlayışlarına sahip olanlar için ideal bir yer.

Plaj, Kıdrak Tabiat Parkı içinde yer alır. Belcekız plajına ise yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bembeyaz ince kumuyla dikkat çekmektedir. Burası Ölüdeniz Plajı’na göre daha sakin ve az bir yoğunluğa sahiptir.  Fethiye-Ölüdeniz’de yer alan plajda dilerseniz çadır kampı kurarak doğayla içi içe değişik bir tatil yapabilirsiniz. Burası Ölüdeniz Plajına 1 kilometre uzaklıktadır.  Kıdrak Koyu, bölgenin en gözde kamp yerleri arasındadır. Koy Ölüdeniz Plajı’nın bir kilometre uzaklığında kalıyor.

Kıdrak Plajı'nda Sıcak Bir Gün

Kıdrak Plajı’nda Sıcak Bir Gün

Çam ağaçlarının ferah kokusu eşliğinde dinlenebilecek, doğa sporlarını deneyimleyebileceksiniz. Plajın kumu güneşlenmeye müsait ve üstelik geniş bir alana sahip.

Kıdrak koyu ve plajı 1 Haziran 2017 tarihiyle birlikte 492 sayılı Bakanlık Makamının kararıyla Kıdrak Tabiat Parkı olarak 25 hektarlık bir alanı sit olarak ilan edilmiş ve korumaya alınmış. Burada bir çok ağaç türü bulunmaktadır. Zambak, Pırnal Meşesi, Siklamen, Papatya, Gelincik ve Geven en çok dikkat çekenleridir. Bunun yanı sıra bölgede Kırlangıç, Ağaçkakan, Ağaç Serçesi, Sığırcık, Atmaca, Baykuş, Karga, Yaban Domuzu, Şahin, Tilki ve Tavşan gibi hayvanlar yaşamaktadır.

Kıdrak Plajı‘nda güneşleminin, denizde yüzmenin keyfini yaşarken diğer yandan piknikde yapabilirsiniz. Doğanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde mevcuttur. Buraya gelirken mutlaka fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayın.

Büyüleyici atmosferde turkuaz rengine sahip, berrak denizde yüzmenin unutulmaz anlarını yaşayacaksınız.  Plajda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayacağınız her şey düşünülmüş. Reston, mangal ve piknik masaları, büfeler mevut. Ayrıca tuvalet ve duş kabinleri de bulunuyor. Şemsiye ve şezlong ise kiralayabilirsiniz. Yüzme ve güneşlenme sonrasında dilerseniz Kıdrak Koyu Tabiat Parkı’na gidip burada gezebilirsiniz. Burası özel bir işletme tarafından yönetiliyor. Parka 07:00-20:00 saatleri arasında gidebilirsiniz.

Kıdrak Plajı’na Ölüdeniz üzerinden gelebilirsiniz. Buradan Faralya Köyü’nden devam ederek tabelaları takip edip, 2 kilometre süren bir yolculuğun ardından plaja ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Fethiye merkezden kalkan dolmuşlara binerek rahatlıkla gelebilirsiniz.