Ülkemizin en büyüleyici, eşsiz doğa güzelliğine sahip olan, gezgincilerin, tatilcilerin müptelası olduğu destinasyonlardan biri olan Göcek’te hangi koyda molalar vereceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bölgenin en güzel koylarından biri olan Kille Bükü’nden tatilinize başlayabilirsiniz.

Kille Bükü, Taşkaya ve Boynuzbükü arasında bulunan geniş alana sahip bir koydur. Ortasında uzunca bir plajı bulunur. Arka tarafında ise ova vardır. Dağların ve çam ormanının arasında, temiz ve bol oksijenli havasıyla dikkat çekmektedir. Bölgenin en korunakları koylarındandır. Tekne kiralayarak buraya gelip 12 metre kadar demir atıp geceleyebilirsiniz. Nefis, organik bir kahvaltının ardından kendinizi denize bırakıp doyasıya yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz. İsterseniz çadır kurabilir, doğanın içinde huzurlu birkaç gün geçirebilirsiniz.

Kille Bükü’nde Yüzmenin Keyfini YaşayınÖğlenleri piknik yapabilir, biranızı ve kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Akşamları gitarınızı çalıp, şarkılar eşliğinde yakamozu izleyebilirsiniz. Dolu dolu zamanlar geçirebileceğiniz Göcek’te bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde mevcuttur. Kamp alanlarında fazla olduğu bölgede zamanın geçmesini hiç istemeyecek ve Kille Bükü’nden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Kille Bükü’nin en önemli özelliği ise kayaların arasında bir su kaynağına sahip olmasıdır. Burada tatlı su yer almaktadır. Bunun yanı sıra koyda taze ekmek alabilir, restorana gidip yeme-içme ihtiyacınızı da giderebilirsiniz. Sörf yapmayı seviyorsanız eğer gerekli olan sörf ekipmanlarınızı getirmeyi unutmayın. Koy rüzgar sörfü için oldukça ideal. Dalaman halkının sıklıkla geldiği Kille Bükü yaz aylarında yoğun olmaktadır. Göcek-Dalaman yolu üzerinden 13 kilometre sonrasında sola döndüğünüzde toprak bir yola girdikten sonra koya ulaşabiliyorsunuz.

Dalaman ve Göcek’te bulunan bütün doğal güzellikleri görmek ve keyifli saatler geçirmek istiyorsanız eğer marinadan kalkan teknelerden birini kiralayarak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her koyda yüzme molaları verebilir ve birer gece kalabilirsiniz. Bölge karavan, çadır, bungalov gibi tatil alternatiflerinin rahatlıkla uygulanabileceği bir yerdir.

Her mevsim yerli ve yabancı milyonlarca turistin geldiği Dalaman ve Göcek’te unutulmaz bir tatilin ardından zinde, huzurlu ve dinlenmiş olarak yaşadığınız şehre dönebilirsiniz.
Tatil bölgesinden ayrılmadan evvel buraya özgü hazırlanmış olan organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.