Dört bir yanı özellikle de bahar ve yaz aylarında gül ve lavanta kokuları ile şenlenen Isparta, Ege Bölgesinin şirin mi şirin kentidir. Anadolu’nun köklü yerleşimlerinden olduğu görülen Isparta, özellikle yıllar boyunca yürütülen arkeolojik kazılar sonrasında tarihini daha da öne çekti. Bundan yüzyıllar önce de insan yaşamına ev sahipliği yaptığı bilinen kent, aynı zamanda farklı dinlerin merkezi olmakla beraber yine bu inançların ortaya çıkış noktalarından biridir.

Yaz ve kış turizmini aynı anda yürüten Isparta, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapıları ve geçmişten bugüne taşıdığı şehir kültürü ile de önemli bir yer edinir. Doğa ile iç içe, büyükşehirlerin kaosundan ve gürültüsünden uzakta, huzurlu bir tatil arayışı içinde olanların sıklıkla tercih ettiği kent, aynı zamanda son yıllarda gelişen ve değişen şehir statüsüyle popüler bir merkez haline gelmeyi başardı.

Kış Tatilinin Sevimli Adresi

Kış Tatilinin Sevimli Adresi

Göller yöresindeki şehir, ülkemizin en güzel noktalarından olan Eğirdir Gölü ile büyük bir beğeni toplar. Mevsimsel olarak değişkenlik gösteren albenisini özellikle kış aylarının gelişi ile beraber bir başka tabiat harikası olan Davraz Dağı Kayak Merkezi ve tarihi güzelliklere teslim eder.

Isparta Ovasını saran dağ kütlelerinden meydana gelen Davraz Dağı Kayak Merkezi toplamda 2635 metre yüksekliğe sahiptir. Özellikle son yıllarda bölge halkı tarafından tanınması ile oldukça ünlü bir hal alan Davraz, kış aylarında binlerce yerli turistin uğrak noktası haline gelmeyi başardı.

Isparta şehir merkezine 26 kilometre uzaklıkta olan bölge, toplamda 12 piste sahiptir. 23.500 metre uzunluğundaki pistleri ile geniş bir alana yayılan kayak merkezi aynı zamanda amatör ve profesyonellere göre belirlenen çeşitli parkurlar ile de kayakseverleri memnun eder. Mavi, kırmızı ve siyah olmak üzere üç ayrı bölümde kayak hizmeti veren bölge, Anadolu insanının son yıllarda yükselen kış tatili isteği ile büyük bir yaşam alanına çevrildi. Pek çok kafeterya ve restorana sahip olan Davraz Dağı, aynı zamanda farklı bütçelere göre ayrılan konaklama çeşitleri ile de seçenekler sunar. Tüm bunların yanı sıra bölgede kayak dışında trekking, dağcılık ve yamaç paraşütü yapma imkanı da bulunuyor.