Türkiye’nin ve dünyanın en popüler tatil destinasyonlarından olan Bodrum, büyüleyici doğa güzellikleri, eşsiz koyları, plajları, tarihi ve kültürel özellikleriyle tatilcilerin, gezgincilerin vazgeçemediği turizm merkezlerinden biridir.

Bodrum’da birbirinden güzel bir çok koy bulunuyor. Yalıkavak, Türkbükü, Gümüşlük, Gümbet, Akyarlar, Turgutreis en çok tercih edilen bölgelerdendir. Sizlere Yalıkavak Palmarina’nın karşısında yer alan Küdür Halk Plajı‘ndan bahsedeceğiz.

Küdür Koyu'nda Keyifli Bir Tatil

Küdür Koyu’nda Keyifli Bir Tatil

Plaj sessiz olup, doğasıyla huzur veren bir yerde konumlanmış. Hareketi, gürültüyü sevmiyorsanız eğer buraya aileniz veya arkadaşlarınızla gelip güvenli ve huzurlu bir tatil geçirmeniz mümkün. Çok fazla aktivite bulunmuyor ancak dinlenmiş olarak buradan ayrılıyorsunuz.

Plaj, Küdür Yarımadası’nda bulunuyor. Burası aynı zamanda Akdeniz foklarınında yaşadığı bir yer. Birinci dereceden doğal, arkeolojik sit alanı olan Küdür görmeniz gereken bir yer. Burada sabahın erken saatinde uyanıp bol oksijenli havada, doğanın içinde  yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Küdür’de özel işletmelere ait plajlar bulunuyor ancak ücretsiz yararlanmak istiyorsanız eğer halk plajını tercih edebilirsiniz.

Küdür havası sıcaktan, serine değişiyor. Öğlenleri kavurucu sıcağı olan bölge akşama doğru sizi üşütecek kadar serinletebiliyor. Bölgede Likyalılara ait antik kaya mezarlarıda bulunuyor. Yol boyunca bu tarz eserleri görebilirsiniz. Burada attığınız her adımda tarihin izleri var diyebiliriz. Kaya mezarlarını kayalardan yapılmış merdivenleri çıkarak görebilirsiniz. Buraya çıktığınızda  manzaranın güzelliğine hayran kalacaksınız. Bölgede yapılaşma olmadığı için aşırı doğal ve bakir kalmış diyebiliriz. Umarız bölge hep böyle kalır ve imara açılmaz. Bodrum marina’dan kalkan teknelerle turlara katılabilir, bölgenin bütün koylarını görebilir burada yüzme molalarına katılabilirsiniz. Tekne’de hazırlanmış olan özel menüden dilediğiniz yemeği ve içeceği seçebilir karnınızı doyurabilirsiniz. Teknelerde alkollü ve alkolsüz olarak içecekler bulunmaktadır.

Arkadaşlarınızla birlikte burada çadır kampıda yapabilirsiniz. Doğayla iç içe, huzurlu bir tatilin tadını çıkarırken, denizde yüzmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Buradaki tatilinizi noktalamadan önce Bodrum  marinada bulunan bölgede Bodrum Kalesi’nde çay veya kahve içebilir, Bodrum’a özel mandarin gazozu içebilirsiniz.

Bodrum Kalesi çevresinde bulunan mekanlarda canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, şarkılar söyleyip sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Buradan ayrılmadan evvel Bodrum’a özel magnetlerden, organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.