İzmir denince akla mükemmel doğası, tarihi ve kültürü gelir. Yaz mevsiminin gelişiyle birlikte normal nüfusunun üzerinde yoğunluk yaşayan İzmir, turizm sektörünün dünyaca tercih edilen yerlerinden biridir. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken şehir her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

İzmir’in birbirinden güzel koyları ve plajları bulunmaktadır. Bunlardan biri de Menderes’de bulunan Maydonoz Koyu’dur. Maydonoz Koyu büyüleyici doğası, denizi, yeşil doğasıyla dikkat çekmektedir. Buraya geldiğinizde mutlaka deniz terliğiyle gelmeniz gerekiyor.

Maydonoz Koyu'nda Farklı Bir TatilÖzel aracınız varsa eğer arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip, çadırınızı kurup bir kaç gün koyda kalabilirsiniz. Ya da merkezden tekne kiralayarak bütün koyları gezebilir ve her koyda bir gece kalabilir, yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Deniz biraz derin olduğu için dikkat etmenizde fayda var. Dalmayı seviyorsanız eğer koy tam size göre…

Koyun plajı çakıl taşlardan oluşmuş. Bu yüzden güneşlenmekte biraz zorlanabilirsiniz ancak burası sessiz, sakin bir yer olduğu için huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

İzmir Menderes’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz pansiyon, otel ve butik otel bulunuyor. Kısacası alternatifleriniz fazla ve tercih size kalmış.

Menderes İzmir’in güneyinde bulunuyor. Şehrin en büyük, ülkemizinde 7. büyük yüzölçümüne sahip bir yer.  Menderes, Torbalı, Kuşadası’na yakındır. Kuzeyinde Gaziemir, Buca, Balçova ve Karabağlar bulunmaktadır. Tarihi Roma dönemine uzanmaktadır. Polis ve Ayena adlı iki şehirden oluşuyordu. Buraya gelirken ilk karşılaşacağınız tarihi eser Taşköprü olacaktır.

Buraya tatil için gelmişken mutlaka Claros Antik Kentini, Ahmetbeyli Plajı görmeyi unutmayın. Özdere Çukuraltı Plajı’nda da yüzebilir ve güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Menderes’te bulunan bütün plajlar mavi bayraklıdır. O yüzden buradaki plajlarda güvenli ve huzurlu bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

Menderes’i popüler yapan ise meşhur Orman Kampı’dır. Burası büyük ve geniş olduğu için gezgincilerin vazgeçilmez rotalarındandır. Burada çadırınızı kurabilir, öğlen piknik veya mangalınızı yaparak yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Şarabınızı güneşin batışını izleyerek içebilir, ormanda sabahları yürüyüş yapabilirsiniz.

Özel aracınız yoksa eğer, Menderes’e gelebilmek için Gaziemir-Aktepe garajından kalkan dolmuşlara binebilirsiniz. Cumaovası’ndan kalkıp, Aliağa’ya kadar giden metroya binebilirsiniz.

Menderes’den ayrılmadan evvel buraya özgü yapılmış olan organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.