Aylarca süren yoğun iş temposunun ardından tatil planlarınızı yapmaya başladınız. Bu süreçte herkesin yaşadığı tek sıkıntı ise lokasyon konusunda yaşanan kararsızlıkdır. Her bölgesi eşsiz güzelliklere sahip olan ülkemizde bir çok tatil alternatifi bulunurken lokasyon seçimi konusunda yaşanan heyecan ve kararsızlıkta kimi zaman bizi sıkabiliyor. Sonuçta bir bütçe ayırmak ve bunun hakkını vererek memnun bir şekilde tatilden dönmek istemek en önemli düşüncelerden biri.

Temiz suları ve turkuvaz deniziyle Gökova Körfezi’nin büyüleyici manzarasına sahip olan Barbaros Koyu, Muğla’nın dikkat çeken en güzel koylarından biridir. Burada yapılaşmanın olmamasıda yerli ve yabancı turistleri kendine çekiyor. Doğallığın bozulmadığı huzurlu ve mutlu bir tatil geçirebileceğiniz cennetten bir köşe bir yer.

Muğla'nın En Güzel Koyu'na Gidin

Muğla’nın En Güzel Koyu’na Gidin

Ailenizle veya arkadaşlarınızla birlikte gelip, güvenli bir şekilde tatil yapabileceğiniz bir yer olan Barbaros Koyu’nda tatil yaparken burada zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Bodrum Yalıçiftlik’de bulunan koyda güneşlenmenin ve yüzmenin mutluluğunu yaşayacaksanız.

Muğla’da deniz tatilinin yanında kültürel olarakta tarihle ilgili bir çok bilgiyi öğrenebileceğiniz bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ülkeminiz önemli turizm şehirlerindendir. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte Yalıçiftlik’de çadır kampı kurarak doğanın içinde huzurlu, sessiz, sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Mangal ve piknik yaparak yeme/içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bir tekne kiralayarak Bodrum’un bütün koylarını gezebilir, her koyda yüzme molaları verebilirsiniz.

Barbaros Koyu’na yakın yerlerde konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlarda mevcuttur. Şayet ekonomik olarak konaklamak isterseniz ve gezmeyi seviyorsanız Bodrum’da bir pansiyonda kalabilir ve bölgenin doğal ve tarihi bütün yerlerini gezebelirsiniz. Yaz tatili için geleceğiniz Bodrum Barbaros Koyu’nda unutulmaz bir tatil geçirirken, diğer yandan Bodrum merkezde canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, sabaha kadar eğlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Marinanın renkli ışıkları içinde sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Bodrum Kalesi’nin orada bir kafede oturup meşhur Bodrum mandarin gazozunu içebilir, keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Bodrum denince akla hiç kuşkusuz Zeki Müren gelmektedir. Buraya gelmişken mutlaka Zeki Müren Müzesi’ni gezebilir ve sanatçının kullandığı eşyaları ve giysileri, yaşadığı atmosferi yakından görebilirsiniz.

Bodrum’dan ayrılmadan önce buraya özgü organik ürünlerden, takı, giysi gibi otantik ürünlerden de satın alabilirsiniz.