İstanbul’un en güzel manzaraya mekanları denince ilk akla gelen yer Pierre Loti Tepesi‘dir. Dünyanın en popüler ve en kalabalık şehirlerinden biri olan ve her mevsim milyonlarca yerli ve yabancı turistleri ağırlayan İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliği içinde eşsiz doğa güzelliğine, boğaz manzarasına hayran kalacaksınız.

İstanbul’a gerek haftasonunuzu değerlendirmek gerekse yaz tatilinizi değerlendirmek amacıyla geldiğinizde görmeniz gereken rotalardan biri Pierre Loti Tepesi‘dir. Burası Haliç manzarasına nazır büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Tepe adını buradaki kıraathanede zaman geçiren, gazetesini, kitabını okuyan Fransız yazar Julien Viaud takma adıyla Pierre Loti’den almıştır. Daha sonra buranın adı değiştirilmeye çalışılmışsa da başarılı olunmamış.

Pierre Loti Tepesi'nde Kahve KeyfiAileniz veya arkadaşlarınızla beraber bir sabah buraya gelip kahvaltı yapabilir güne keyifli bir şekilde başlayabilirsiniz. Öğlenleri yemek yiyebilir, kahve, çayınızı içebilirsiniz. İş veya okul çıkışında üzerinizdeki yorgunluğu ve stresi Pierre Loti Tepesi’nde eşsiz manzarayı izleyerek, çayınızı yudumlarken güneşin batışını izleyerek atabilirsiniz. Tepede zaman geçirirken kendinizi İstanbul’un eski zamanlarında yaşıyormuş gibi hissedebilir, gününüzü huzurlu ve mutlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İstanbul’un her iki yakasında da konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ancak tarihi, kültürel ve doğasıyla ünlü yerleri rahatlıkla dolaşmak isterseniz eğer, merkezi konumda bulunan semtlerde konaklamanız doğru olacaktır. Bunlardan en uygun olanları ise Taksim ve Sultanahmet’tir. Böylece şehrin en güzel yerlerine ulaşmanız kolay olacaktır. Turistik yerlerde konaklama fiyatları yüksek olabilir. Bu durumda şehrin diğer yerlerinde ekonomik olarak bütçenize uygun tesislerde kalabilirsiniz.

Sultanahmet’te konaklarsanız şayet, Topkapı Sarayı’nı mutlaka görmelisiniz. Burada Osmanlı Devleti’nin tarihi ve kültürü hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Gülhane Parkı’nda çay içebilir, Sarayburnu sahilinde gezinti yapabilirsiniz. Soğukçeşme Sokağı’nda bulunan dikkat çekici mimariye sahip konakların fotoğraflarını çekebilirsiniz. Eminönü’nü sahilde balık-ekmek-şalgam üçlüsünün tadına bakabilirsiniz. Mehmet Efendi Kahvesi’nden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

İstanbul denince akla Rumeli Hisarı gelmektedir mutlaka burada akşam yemeğinizi yiyerek unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Avrupa Yakası’nın en gözde yerlerinden biri de hiç kuşkusuz Beşiktaş ilçesidir. Burada Ortaköy, Bebek sahilinde gezmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Anadolu Yakasını’da gezebilirsiniz. Beykoz, Beylerbeyi, Üsküdar, Kadıköy popüler semtler ve ilçeler arasında bulunmaktadır.

Şehirden ayrılmadan önce buradaki ünlü alışveriş merkezlerinde ve hediyelik eşya satan mağazalardan kendiniz ve arkadaşlarınız için anı olarak hediyeler alabilirsiniz.