Yakın yerler denince tatilcilerin vazgeçemediği ve en ideal destinasyonlardan biri olan Edirne Saroz’da gezip, görebileceğiniz, keyifli bir tatil yaşayabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Dünyanın en güzel günbatımının yaşandığı Saroz’da aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte unutulmaz bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Konaklama için tesislerde kalabileceğiniz gibi çadır kampı da yapabilirsiniz. Saroz Körfezi’nin en güzel koylarından biri olan İtalyan Koyu’nda kamp kurabilir ve doğayla, denizin kıyısında unutulmaz bir tatil keyfinin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Saroz'un Gizli KoyuBu bölgenin çadır kampı için çok daha uygun bir yer olduğunu belirtebiliriz. Çadırınızı, şemsiyenizi ve sandalyenizi alıp doğru İtalyan Koyu’ya gelmelisiniz. Dalmayı seviyorsanız eğer deniz bunun için çok uygun. Şayet bilmiyorsanız dalgıçlık eğitiminin verildiği etkinliklere katılabilirsiniz. Eğitim İbrice çalışma merkezinde verilmektedir.

Akşamları esen serin rüzgarla birlikte, ayışığı altında içkinizi yudumlayıp, güzel sohbetler yapabilirsiniz. Ateş yakıp, gitar çalıp şarkılar söyleyebilir, közde çayınızı demleyebilirsiniz.

Sabahın erken saatlerinde gözlerinizi açar açmaz masmavi bir denizi görmenin huzurunu yaşayacak ve güneşin doğuşuyla birlikte enfes bir kahvaltıyla güne başlayacaksınız. Öğlen saatlerinde sabırsızlıkla kendinizi denize atacak ve yüzmenin dinginliğini hissedecek, kendinizi plajın, sarı ve ince kumlarında güneşlenebileceksiniz.  Gece saatlerinde üşüyebilirsiniz bu yüzden üzerinize hırkanızı alıp, dalgaların sesini kıyıda dinleyebilir, mehtabı izleyebilirsiniz. Issızlığın ortasında tatilinizi yaparken zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz.

Koyda İlkbahar, Sonbahar ve yaz aylarında kamp yapabilirsiniz. Kamp alanına yakın olan Mecidiye köyü bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 7 kilometre mesafede bulunuyor. Bu nedenle köye gelerek bütün ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz. Belirtmekte fayda var koyda duş ve tuvalet bulunmuyor. Şezlong, şemsiye, odun gibi ihtiyaçlarınızı yine marketten sağlayabiliyorsunuz. Telefon ise bazı yerlerde çekerken, bazı yerlerde çekemeyebiliyor.

İtalyan Koyu‘ndan karşıya doğru baktığınızda Gelibolu Yarımadası’nı görebilirsiniz. Diğer yandan ise ışıl ışıl parlayan Ege denizi… Eşsiz bir coğrafyanın ortasında yaşayacağınız bu tatili hiç bir zaman unutamayacaksınız. Burada geçireceğiniz her anın fotoğrafını çekmeyi ihmal etmeyin.

Kurtuluş Savaşı sırasında buraya İtalyan askerlerinin çıkartma yapması ve kayalıklar üzerinde bulunan mevzilerdeki Türk askerleriyle günlerdir çatışmışlar koy adını bu yaşanmışlıktan almıştır.

İtalyan Koyu’nda balık avlayabilir, yıldızları izleyebilir ve tabi ki kayalıklar üzerinde bir çok fotoğraf çekebilirsiniz.