Her ne kadar Covid-19 virüs salgını yaşansa da insanlar senede bir kaç gün de olsa tatile gitmenin hayalini kurar. Tatil listenizde Çeşme varsa eğer burada unutulmaz güzel, günler geçirebilirsiniz.

Çeşme eşsiz koyları, plajları, manzarasıyla insana huzur, mutluluk ve pozitif enerji veren dünyanın ve ülkemizin popüler turizm merkezlerindendir.

Çeşme’nin en çok tercih edilen plajlarından biri de Tekke Plajı’dır. Plaj merkezde bulunduğu için ulaşımı kolaydır. Denizi temiz, ortamı huzurlu ve ekonomik tatil fırsatı sunan Çeşme’den hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tekke Plajı'nda Huzurlu Bir TatilÇeşme merkezde kaldığınız otelden ya da pansiyondan yürüme mesafesinde rahatlıkla Tekke Plajı’na gelebilirsiniz. Bu nedenle rahat ve güvenli bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Tekke Plajı‘nda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz restoranlar, kafeler mevcut… Denizinde yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşarken su sporlarını deneyimleyerek eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Dilersiniz arkadaşlarınızla birlikte Çeşme marinadan kalkan tekne turlarına katılabilir veya tekne kiralayarak bütün koyları, plajları gezebilir ve her koyda yüzme molaları verebilirsiniz.

Çeşme gerek deniz tatili gerekte tarihi ve kültürel özelliklere sahip olduğu için kültür turlarınında vazgeçilmez rotalarındandır. Bu yüzden buradaki antik kentleri mutlaka görmelisiniz. Burada gezdiğiniz her alanda mutlaka antik dönemden kalma kalıntılara denk gelebilirsiniz.

Çeşme’de doğayla iç içe tatil yapmak istiyorsanız eğer kamp alanlarında çadır kurabilir, temiz havada, huzurlu ve sakin bir ortamda, yeşiller içinde ve denizi izleyerek macera dolu, unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Trekking, yürüyüş, yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Adrenalin dolu saatler geçirirken fotoğraf çekerek bu anlarınızı ölümsüzleştirebilir, sosyal medyada paylaşarak tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Akşamları dışarı çıkarak canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyerek, içkinizi yudumlayabilir, şarkılar eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Sahil şeridinde Çeşme’nin serinletici rüzgarı eşliğinde buz gibi içkinizi yudumlayarak yürüyüş yapabilirsiniz.

Çeşme’nin bir çok bölgesinde bütçenize uygun ekonomik pansiyonlar, oteller, butik oteller bulunmaktadır. Şayet aracınız varsa Alaçatı’yı görmeden buradan ayrılmayın. Alaçatı’nın meşhur sakızlı muhallebisini ve dondurmasını yemeden dönmeyin.

Çeşme çarşısında buraya özgü yapılmış olan el emeği takılardan, giysilerden, otantik ve organik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.