Dünyanın en ünlü turizm şehirlerinden biri olan İzmir tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirlerimizden biri… İzmir’e her mevsim milyonlarca turist akın etmektedir.

İzmir’de heyecanlı, mutlu, farklı, macera dolu bir tatil yaşamak istiyorsanız alternatifleriniz oldukça fazla… İsterseniz tekne kiralayarak en güzel koyları ve plajları görebilirsiniz. Karavan tatiliyle de en güzel doğal alanları keşfedebilirsiniz. Merkezde lüks bir otelde konaklayabilir ve bütün tarihi, kültürel alanları görebilirsiniz.

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanı'nda Tatil

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanı’nda Tatil

Doğayla iç içe huzurlu, bol oksijenli atmosferde tatil yapmak isterseniz eğer Ürkmez Doğanbey Kamp Alanı tam size göre bir yer. Burada çadırınızı kurup, ormanın içinde, kuşların sesleri eşliğinde uyuyabilir, öğlenleri piknik yapabilirsiniz. Akşam yemeğinizi güneşin batışını izleyerek yiyebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra trekking veya yürüyüş yapabilirsiniz.

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanı, İzmir halkınında haftasonlarını değerlendirdikleri yerlerden biri. Burada ailenizle, çocuklarınızla birlikte vakit geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte özel anılarınızı burada yaşayabilirsiniz. Kamp alanına yakın kurulan gece pazarında gezebilir, alışveriş yapabilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz. Kamp alanına gelmek için Seferihisar’dan kalkan araçlara binebilirsiniz.

Yaz sezonunda geliyorsanız eğer Ürkmez Plajı’nda yüzmenin ve güneşlenmenin mutluluğunu da yaşayabilirsiniz. Tekne turlarına katılarak bir çok koyda yüzme molaları verebilirsiniz. Alanda dolu dolu vakit geçirebileceğiniz ideal bir yer diyebiliriz. Şayet gezmeyi seviyorsanız eğer Alaçatı’ya uğrayıp Ilıca Plajı’nda yüzüp, güneşlenebilir akşam saatlerinde ise rakı-balık keyfi yapabilir ardından meşhur Alaçatı sakızlı muhallebisinden yiyebilirsiniz.

İzmir denince akla elbetteki Konak Meydanı ve üzerinde bulunan saat kulesi gelmektedir. Dönüşte buraya uğrayıp hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Alsancak’a uğrayıp bir kafede yorgunluk kahvenizi içebilir, karnınızı doyurabilirsiniz. Kordon’a uzanıp gitarınızı çalıp şarkılar söyleyebilirsiniz.

İzmir dönüşü Şirince’ye mutlaka uğramalısınız. Buradaki otantik kafelerde karnınızı doyurabilir, kahvenizi içebilirsiniz. Her çeşit üretilen şarapların tadına bakabilirsiniz. En sevdiğinizi ise kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Dar ve yokuş sokaklarında gezerken buraya özgü ahududu şerbetinden içebilirsiniz. Efes Antik Kenti’ni gezebilir antik döneme doğru, etkileyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Meryem Ana Kilisesi’ni görebilir, dua edip, dilek dileyebilirsiniz.

Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü otantik ve organik ürünlerden hediye olarak alabilirsiniz.