Dünyanın en çok tercih edilen turizm destinasyonlarından biri olan Marmaris’te tatilinizi geçirmek isterseniz eğer burada bir hafta kalmak sizler için yerterli olmayacaktır. Burada birbirinden güzel koylar ve plajların yanı sıra asırlar önce kurulmuş kentlerde bulunmaktadır. Bu muhteşem antik kentte güneşlenmenin ve yüzmenin keyfini doyasına yaşayacaksınız.

Cenneti andıran bir ada da bir kaç gün geçirmeye ne dersiniz? Adından da anlaşalıcağı gibi Marmaris’in en güzel yerlerinden biri olan Cennet Adası büyüleyici manzarası ve atmosferiyle yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen bir yer. Amerikalıların da en çok tercih ettiği tatil yerlerinden biri olan Marmaris, Miami’ye benzetiliyor.

Yüzerken Huzuru Bulacağınız Bir Yer

Yüzerken Huzuru Bulacağınız Bir Yer

Cennet Adası yapı olan yarımada özelliğinde bir yer. Masmavi denizi ve yeşille kaplanmış doğasıyla doğanın içinde huzurlu bir şekilde tatilinizi geçirebileğiniz efsane bir tatil rotası. Marmaris marinadan tekne turlarına katılarak burayı görmeniz mümkün dilerseniz arkadaşlarınızla tekne kiralayarak buraya gelebilir ve bir kaç gün kalabilirsiniz.

Şehir stresinden, gürültüden uzak, temiz havasıyla kendinizi yeniden doğmuş gibi zinde hissedeceksiniz. Deniz temiz, berraz ve zaman zaman turkuaza dönüşüyor. Kuşların cıvıltısı eşliğinde, ağaçların gölgesinde oturup manzarayı izlemenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Adanın çervsinde kafeler ve restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Akşam üstü yemeğinizi yerken diğer yandan güneşin batışını izleyebilirsiniz. Yüzmenin yanı sıra dalmayıda seviyorsanız eğer burası tam size göre. Buraya gelirken mutlaka fotoğraf makinenizi getirin ve unutulmaz tatilinizi ölümsüzleştirin.

Marmaris merkezde ekonomik olarak konaklayabileceğiniz pansiyon, butik oteller ve beş yıldızlı otellerde bulunmaktadır. Şayet gezmeyi seviyorsanız yani bir gezginciyseniz pansiyonda ya da butik otelde kalabilir, tekne turlarıyla bütün Marmaris’i gezebilirsiniz. Onun dışında kamp alanlarında çadır kurabilir, trekking ve yürüyüş yapabilirsiniz. Deniz ve doğa sporlarının hepsini yapabilirsiniz.

Cennet Adası, Marmaris Koyu’nun yanında bulunduğu için eğer burada bulunuyorsanız yürüyürekde adaya gidebilirsiniz. Cennet Adası tekne turlarıyla en çok ziyaretçi alan lokasyonların başında geliyor. Cennet Adası’nın hemen 8 kilometre uzaklığında ise Yalancı Boğaz bbulunuyor burayı gördükten sonra dilerseniz yürüyerekde adaya dönebilirsiniz. Adanın sabah saatlerinde çok daha sessiz ve huzurlu, sakin olduğunu belirtmekte fayda var. Yani yürüyüş yapmak isterseniz eğer kahvaltının ardından bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Cennet Adası’nın plajı kumdan oluşuyor bu yüzden deniz ayakkabı giymenize gerek yok. Denizle gökyüzünün adeta bütünleştiği adada zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Cennet Adası’nda konaklayabileceğiniz pansiyonlarda bulunmaktadır. Yani burada doyasıya bir tatil geçirmek istiyorsanız eğer buradaki pansiyonlarda kalmanızı öneririz.

Burada yiyebileceğiniz yemeklerin başında yumurtalı patlıcan geliyor. Bir nevi patlıcanlı melemen diyebiliriz. Ardından geleneksel yemek olan döş dolmasını yiyebilirsiniz. İsterseniz fastfood menüleri de tercih edebilirsiniz.