Yamaç Paraşütü ile uçuş için Selanik ve Halkidiki arasındaki dağlara Yunanlı pilotlar ile gitmiştik. Ben o zaman yamaç paraşütüne yeni başladığım için uçmayacaktım. Dağdan araba indirecektim ki bu önemli bir işti.Arabaları park ettik ve yarım saat tepenin kalkış noktasına,patika yoldan çıktık. Yaklaşık onbeş kişi kadardık.
Son pilot havalandıktan sonra tepede yalnız kaldığımı fark ettim…

Oyalanmadan dönüş yoluna geçtim. Patikada ilerlerken yerde birçok yerde karların arasından çıkmış çiğdemleri fark ettim. Tabi çiçeklere bakarken de patikadan ayrıldığımı fark etmedim. Birden üzerime vahşi görünümlü köpekler havlayarak gelmeye başladı.Ne olduğumu anlamadım, bana doğru adım adım yaklaşıyorlardı ve yedi veya sekiz kadar köpek vardı.

Help Me! Buraya kadarmış..

Dondum…. Help Me!…. İmdat….

Ama kimseler yoktu. Bu kadar korktuğum başka bir an var mı bilmiyorum.Yaklaşmaya devam ediyorlardı… Beynimin ne kadar hızlı çalıştığını anlatamam.Soru cevap Taş var mı? -Yok olsa da hangi birine atayım? Çıkılabilecek ağaç var mı?-Yok Her yer Maki…Birden çiçeklere bakarken patikadan çıktığımı ve köpeklerin alanına girmiş olduğumu fark ettim. Patikaya doğru geri bir adım attım ve köpeklerin durduğunu fark ettim.Patikaya adım adım yaklaşıp girdiğimde köpeklerinde artık uzaklaştığını gördüm.

Siz siz olun bilip bilmediğiniz yerlerde patika dışına çıkmayın.. 🙂

[likebtn lang=”tr” i18n_like=”Beğendim” i18n_dislike=”Beğenmedim” popup_content_order=”popup_share”]

 

Yunanistan Yamaç Paraşütü


Tatil City’de Yunanistan Vizesi‘nin de çok kısa sürede alındığını biliyor musunuz?