Roma’nın rutinlerinden biri olan İspanyol Merdivenleri‘nde oturmanın cezası 160 Euro dan başlıyormuş!!! Kirletmek ise 400 Euro. İspanyol Merdivenleri’nde oturup dinlenmekten başka bir şey yapılamıyor zaten. Polis gelip uyarıyormuş. Nasıl bir mantıktır bu? Tamam yemek yedikten sonra çöpünü bırakanlar varsa kes cezayı.

Aşk Çeşmesinde ise öpüşüp başının üzerinden para atmak hala serbest 🙂 Çeşmenin havuzuna para atılmasa sanırım  onu da yasaklarlardı. Vatikan‘da Aziz Petrus Bazilikası’na  kolsuz, askılı bluz ve şortla giremiyorsunuz. Kapıda nöbet tutan Vatikan askerleri geri çeviriyor, üzerinize acil şal vs. bir şeyler bulup, tekrar koca meydandaki yılan gibi uzayan kuyruğa giriyorsunuz. Müze ve sergiyi gezmek için biletleri İnternet üzerinden almanızı öneririm. Aksi taktirde hem bilet alma kuyruğu, hem de içeri giriş kuyruğu bekleniyor, çok zaman kaybediliyor.

[likebtn lang=”tr” i18n_like=”Beğendim” i18n_dislike=”Beğenmedim” popup_content_order=”popup_share”]

Roma

Roma’da yapılacak şeyler

Roma’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Roma’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Roma gezi rehberi hazırladık.

tatil city


İtalya vizesi ve şengen vizesi ekibimiz tarafondan çok kısa bir sürede alınabiliyor.