Web sitemizde ucuz Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti de aranır. Ağrı”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Ağrı havalimanı, Ağrı ilinde bulunmakla beraber yapım yılı 1994’tür. Havalimanı ilin 8,5 km Güneyinde yer almaktadır. Alan olarak ise 1.500.000 m2 bir alanda konumlanmıştır. Yapımı tamamlandıktan sonra 1997 senesinde hizmete açılmıştır. Ancak havalimanı pisti büyük gövdeli uçaklar için yeterli olmadığından 2009 senesinde trafiğe kapatılarak tadilata girmiştir. Yolcu kapasitesi senelik ortalama 300 bindir. 45 metre genişliğinde ve pisti 3000 metre uzunluğundadır.

 Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Ağrı Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de ucuz uçak bileti bulunuyor.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti

2015 yılının Temmuz ayı’nda havalimanının adı Ağrı havalimanından Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Şu anda ise Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak hizmete devam etmektedir. Havalimanının şehre uzaklığı 9 km civarındadır. Havalimanı sadece iç hatlara sahiptir. 1997 yılında bina tamamlanmıştır. Terminal binasında THY bürosu, sağlık birimi, güvenlik birimi, bebek odaları, Havaalanı Müdürlüğü makam odası, Mülk İdare Amirliği makam odası gibi odalar bulunmaktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı Ulaşım

Havaalanına gitmek ya da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif mevcuttur. Eğer özel aracınız var ise havaalanında 100 araç kapasiteli geniş bir otoparktan yararlanabilirsiniz. HAVAŞ ise diğer bir alternatiftir. Ağrı’nın çeşitli bölgelerine yolcuları götüren bir HAVAŞ otobüs hizmeti bulunmaktadır. Ulaşım için taksi kullanılabileceği gibi belediyenin özel olarak tahsis ettiği otobüs s eferleri de bulunmaktadır. 100 araçlı açık otoparkın yanına bir de yeni kapalı otopark yapılmaktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani havaalanı ucuz uçak bileti

Ağrı Havalimanı faaliyete geçtikten sonra Ankara ve İstanbul’a haftada 7’şer sefer düzenlenmektedir. Bununla beraber toplamda 14 sefer ile yolculara hizmet sağlamaktadır. Havalimanının güvenliği ise oldukça sıkıdır. Bu gü venlik adına havaalanı mücavir sahası sınırları tel örgü ile çevrelenmiştir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı‘ndan kalkacak uçaklar için ucuz uçak bileti bulmanız mümkündür. Bu konuda firmamız gerekli her türlü desteği sağlamaktadır.

Ucuz Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Ağrı’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti bulabilir ve konforlu bir şekilde seyahat edebilir.

Ahmed-i Hani Havaalanı Lokasyon