TatilCity’de Amasya Merzifon Havalimanı için de ekonomik bilet aranır. Amasya’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Amasya Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Amasya Merzifon Havaalanı, Amasya merkeze 45 km, Merzifon’a 6 km mesafede konumlanır. İlk kurulduğunda Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan bir askeri hava üssüydü. Fakat 20 Haziran 2018 ile sivil tesisler de pistlere eklenmiştir. Bu şekilde Amasya Merzifon Havaalanı sivil havacılık faaliyetlerine de başlamıştır.

Amasya Merzifon Havalimanı uçak bileti

TatilCity.NET üzerinden ucuz Amasya Merzifon Havalanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatları buradan görülebiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı uçak bileti

Amasya Merzifon Havalimanı uçak bileti

Amasya Merzifon Havalimanı oldukça stratejik bir yerde konumlanmıştır. Bu da kısa süre zarfında etki alanının daha da genişlemesine etki etmiştir. Çorum iline 63 km mesafede bulunmasıyla ön plana çıkan Amasya Merzifon Havalimanı çevre şehirlere de ulaşım olanağı sunmaktadır. Günümüz itibarı ile havaalanı DHMI kapsamında yer alan bir hava meydanı konumundadır.

Amasya Merzifon Havaalanı Ulaşım

Havaalanı bünyesi içerisinde 132 adet araç kapasitesi bulunan otopark, sağlık hizmeti, uçuş bilgilerinin kontrolü ve onaylanması işlemlerinin yapılacağı check-in alanı, restoran, kafe, bekleme salonu ve işletme şefliği gibi sosyal alanlarla beraber 3 adet rent a car ofisi, uçuş saatlerinin beklenmesi süresince gezilebilecek hediyelik eşya mağazaları, 1 adet ortak kullanıma açık banka ATM’si, 1 adet PTT ofisi, idari işlem ve yardım destek bürosu, güvenlik noktası ve bagaj bölümü gibi alanları bulunmaktadır. Yolcular beklerken hiçbir suretle sıkılmadan vakit geçirebilmektedir. Ayrıca her türlü yeme-içme gibi ihtiyaçlarını da bu alanlardan karşılayabilirler.

Amasya Merzifon Havaalanı ucuz uçak bileti

Amasya Merzifon Havalimanı, Amasya’ya 6 km mesafede olmakla beraber şehir merkezine ya da havaalanına gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Şehir içinde hizmet veren dolmuşlar bunlardan birisidir. Amasya ilinin belediye otobüsleri bir diğer ulaşım aracı olarak öne çıkmaktadır. Belediye otobüsleri belirli bir hat dahilinde sürekli olarak havaalanına sefer düzenlemektedir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen kişiler taksi hizmetinden de yararlanabilir. Bunların dışında kiralık araçlar ya da kişiye özel arabalarla ulaşım da mümkündür.

Ucuz Amasya Merzifon Havaalanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Amasya Merzifon Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Amasya’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Amasya Merzifon Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Amasya Merzifon Havaalanı Konumu