Web sitemiz üzerinden ucuz İstanbul Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de ucuz uçak bileti bulunuyor.

Dünyanın en büyük havalimanı özelliğini taşıyan İstanbul Havalimanı, 3 Mart 2019 tarihinde yolcu taşımacılığına başladı. Şehrin Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki noktada yer alan havalimanı, 500 apron kapasitesi ile 30 saniyede bir uçak kalkışını mümkün kılıyor. Dünyanın merkezi olarak İstanbul’un önemli bir aktarma merkezi rolünü üstlenmesini sağlayan İstanbul Havalimanı, bölgenin stratejik öneminin artmasında başrol görevi taşıyor. Dünya havayolu endüstrisinde en büyük proje olan havalimanı, 90 milyon yolcu kapasitesine sahip. 2025 yılı tamamlandığında bu sayının 120 milyonu geçmesi hedefleniyor.

76.5 kilometrelik bir alanda iki ana bölüme ayrılan dev projenin, üç kontrol kulesine bulunuyor. Dünyanın 350 ayrı noktasına her gün 3500 sefer düzenleyen İstanbul Havalimanı, çevreyi koruyan teknolojiler ve bilişim özellikleri ile de dikkat çekiyor. Havalimanı olmasının yanı sıra tüm ülke vatandaşları adına büyük bir alışveriş alanı olma özelliği de taşıyan İstanbul Havalimanı, aynı zamanda 18.000 kapasitelik otoparka sahiptir.

İstanbul Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Havalimanından Türkiye’nin her yerine ucuz uçak bileti bulabiliriz. Siz de hesaplı İstanbul Havalimanı uçak bileti arzu ediyorsanız sitemizde hemen aramaya yapıp istediğiniz saat ve güne hesaplı uçak bileti bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Havaist: İstanbul’da 20 hatta, otobüs ile hizmet veren Havaist, İstanbul Havalimanının ana ulaşımını sağlar. Her yarım saatte bir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından ise şehir merkezine aktarma yapan Havaist’in ücretleri lokasyon farklarına göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda Havaist, İstanbul ilçeleri dışında Bursa’ya da yolcu taşımacılığı hizmeti sunuyor.

İETT Otobüsleri: 6 farklı durakta hizmet veren İETT otobüsleri, İstanbul Havalimanı ulaşım için tercih edilebilecek bir başka seçenektir. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-4, H-6, H-7 hatları ile çift taraflı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi: İstanbul Havalimanı’nın ulaşım katı olan B2’den taksilerle istediğiniz herhangi bir noktaya konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından gitmek istediğiniz herhangi bir lokasyon için fiyat listesi ulaşım katında mevcuttur.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan günde ortalama 1400 uçak kalkmaktadır. Bu uçaklar ile hem ülke içinde hem de yurt dışında günde pek çok sefer yapılıyor. TatilCity.NET olarak yolculara istediği zaman diliminde istedikleri yere gidebilecekleri uçaklar için yer buluyoruz. Atatürk Havalimanı ucuz uçak bileti arayanlar site üzerinden ulaşabilirler.

İstanbul Atatürk Havalimanı Uçak Bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Atatürk Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de ucuz uçak bileti bulunuyor.

İstanbul’da hem Avrupa hem de Asya kıtaları için farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur. İstanbul’da otobüsün yanı sıra minibüs, taksi dolmuş, metro gibi seçenekler mevcuttur. Demiryolu hattı olarak metronun yanında Marmaray seçeneği de mevcuttur. Akıllı telefonlar için pek çok uygulama olup toplu taşımada hangi yöntemin size daha kolay geleceğini öğrenebilirsiniz.

İstanbul’da nerelere gidebiliriz?

Ülkenin en kalabalık şehri olmasıyla beraber ayrıca tarihi dokusu ile de hem yerli hem de yabancı turistleri çeken İstanbul’da gezip görülecek pek çok yer mevcuttur. Peki, İstanbul’a gelen turistler nerelere gidiyorlar? Ayasofya Müzesi, Süleymaniye Camii gibi şehrin tarihi bütünlüğünü sağlayan yerler her gün yüzbinlerce ziyaretçiyi çekiyor. Kapalı Çarşı, Kadıköy Çarşısı gibi yine tarihi yerleri gezmek görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca doğa ile buluşmak isteyenler için tabiat parkları ve çiftlikler de mevcuttur. Fatih, Galata Kulesi, Karaköy ve elbette Beyoğlu turistlerin en çok ilgi gösterdikleri yerler olarak öne çıkıyor.

Atatürk Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’nin her yerine ucuz uçak bileti bulabiliriz. Siz de hesaplı Atatürk Havalimanı uçak bileti arzu ediyorsanız sitemizde hemen aramaya yapıp istediğiniz saat ve güne hesaplı uçak bileti bulabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı Ulaşım

1) Metro:  M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı hattı ortalama 35 dakikada gidip gelmektedir. Bu hattın güzergahı şu şekildedir: Yenikapı’dan başlar, Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa/Yıldız Teknik Üniversitesi, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler, Yenibosna, DTM/İstanbul Fuar Merkezi’nden devam eder ve son durak olan Havalimanında sonlanır. Havaalanı çıkışında metroyu tercih ederseniz yukarıda saydığımız duraklardan istediğiniz birinde inebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı uçak bileti

Atatürk Havalimanı uçak bileti

2) İETT Otobüsleri: İETT otobüslerinden YH-1 Yenikapı İDO-Atatürk Havalimanı hattını ya da TH-1 Taksim-Atatürk Havalimanı hattını kullanmanız da mümkündür. TH-1 hattı, Bakırköy İDO İskelesi’nden Fatih’e gitmekte, Langa-Davutpaşa, Yenikapı Marmaray, Şişhane 2 durakları sonrasında Beyoğlu’na geçerek Tepebaşı ve Abdülhak Hamit Caddesi duraklarında durmaktadır.

3) Havataş: Toplu taşıma araçları içerisinde biraz daha pahalı olsa da Havataş durak sayısı göze alındığında oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Taksim-Atatürk Havaalanı hattı gece 1-4 arası haricinde her yarım saatte bir hizmet veriyor. Normal trafik şartlarında 40 dakikalık bir süreçte gidiyor. Havataş, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’dan hareket ettikten sonra sırasıyla Sahilyolu, Bakırköy, Yenikapı, Aksaray (Marmaray) ve Taksim yönünde ilerlemektedir. . Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattı ise haftanın ilk altı günü saat 09.05, 11.45, 16.45 ve 19.45 saatlerinde kalkıyor. Pazar günleri ise 10.15’te ilk seferini yaptıktan sonra diğer günlerdeki tarife ile devam ediyor.

4) Taksi: En rahat ulaşım araçlarından birisi olan taksiyi günün her saatinde tercih edebilirsiniz. Gideceğiniz noktaya göre tarifede farklılıklar olabilir.

5) Araç Kiralama: Havaalanına indikten sonra araç kiralayabilir ve gideceğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dış hatlardan, Baf Turizm, Budget, Europark, Eurocar, Hertz, Airport Tur, Alamo, Avias, Avis gibi firmaları tercih edebilirsiniz. Ya da iç hatlardan: Hertz, Rent Go, Dollar, Avis gibi araç kiralama firmalarını kullanabilirsiniz.

6) Transfer: Transfer hizmetleri de oldukça kullanışlı ve konforlu araçlardandır. Marriott Hotel, Polat Hotel, Sheraton Hotel ya da Holiday Inn gibi otellerden birini kullanacaksanız shuttle araçları kullanabilirsiniz. Eğer kalmıyorsanız havaalanı diğer transfer hizmetlerini de kullanabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı Lokasyonu