1976 yılında yapımına başlanan Dalaman Havalimanı tam manası ile 1981 yılında tamamlanmıştır. İlk yıllarında 30 kadar az bir personelle yoluna başlayan havaalanında şu an itibarı ile 516 çalışmaktadır. TatilCity.NET size ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti de buluyor. Dalaman”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti buradan bulunabiliyor.

Havalimanı Muğla’da bulunmakla beraber uluslararası sivil hava trafiğinde önemli bir yeri mevcuttur. Havaalanı bünyesinde 1355 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkeziyle arasında 6 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Havaalanı içerisinde pek çok sosyal hizmet de bulunuyor. Banka, PTT, sağlık hizmetleri, cafe gibi alanlar bulunmaktadır. Dalaman Havalimanı, sağladığı imkanlarla tam hizmet vermeyi amaç edinmiş olup bu görevini layığı ile yerine getirmektedir.

Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Muğla uçak bileti aldığınız takdirde ulaşabileceğiniz iki havaalanı vardır ve bunlardan birisi Dalaman Havalimanı‘dır. 1981 yılından bu yana sivil ve askeri uçuşlar için kullanılan havaalanı tam donanımlıdır. Havaalanından iç ve dış hatlar ile uçuş yapmak mümkündür. İlçe merkezlerine ise sadece 6 km’lik bir mesafesi bulunmaktadır. Yolcular için otobüs, servis ve taksi gibi ulaşım araçları mevcuttur.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla, özellikle turistik bir merkez olması bakımından her sene bilerce yolcuyu ağırlamaktadır. Datça, Marmaris, Fethiye ve Dalyan’a gitmek isteyen yerli ve yabancı turistler Dalaman Havalimanı‘nı kullanmaktadır. Gebeler ılıcası ve Sultaniye Kaplıcası ile Karaada Maden Suyu içmeleri gibi şifa dağıtan merkezler de burada bulunmaktadır. Türkiye’n in gözde turizm cennetlerinden Milas ve Bodrum’da bu bölgededir ve Dalaman’dan rahatlıkla geçiş yapılabilmektedir. Yazlık bir alan olduğundan Muğla’da çok fazla alternatif konaklama yeri mevcuttur. Özellikle yaz döneminde gidilecekse yolculuk öncesinde kalacak yer için rezervasyon yaptırılması yerinde olacaktır.

Dalaman Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Yazın Dalaman Havaalanı binlerce turisti ağırlamakla beraber Türkiye’nin en işlek havalimanlarından birisi olarak öne çıkmaktadır. Havalimanı ayrıca pek çok markanın da ev sahipliğini yapıyor. Bu vesile ile yiyecek ve giyecek gibi ihtiyaçları da mağazalardan karşılamaya fırsat tanıyor. Uçuşu beklerken vakit geçirmek adına pek çok cafe ve restoranı da mevcut.

Ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Dalaman Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Dalaman’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Dalaman Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Dalaman Havalimanı Konumu