Erzurum Havaalanı, askeri tesis olarak 1966 yılında açılmıştır. Konum olarak ise Erzurum ile Aziziye arasında yerleşmiştir. Uluslararası tarifeye 1993 tarihinde geçen havaalanı 2005 yılında ise yeni terminal binasında hizmete geçmiştir. Şu anda faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir. Web sitemiz Erzurum Havalimanı uçak bileti bulur. Erzurum”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Erzurum Otelleri

Ucuz değil çok ucuz Erzurum otelleri. Erzurum otelleri içinde şehre gidecek olanlara çok uygun oteller. Ucuz tatil fırsatları için bizi takip edin!

Erzurum’da yapılacak şeyler

Erzurum’a gitmek isteyenler için bilgiler. “Erzurum’da Yapılacak Şeyler” şehir hakkında bilgiler veriyor. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de, fazlasıyla detaylı Erzurum Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Erzurum Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatları buradan görülebiliyor.

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Türkiye’nin en uzun 2. pistine de ev sahipliği yapan Erzurum Havaalanı, 3810×45 ve 3810×30 metre boyutlarında, beton kaplamalı 2 piste sahiptir. Ayrıca 13,107 m2’lik bir terminal binası da mevcuttur. Tesis toplam 8.82.805 m2’lik bir alana kuruludur. İstanbul, İzmir ve Antalya’dan sonra Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır.

Havalimanı, Erzurum Merkez’in kuzeydoğusunda yer almaktadır. Tesis 14 adet uçak parkına sahiptir. Ayrıca uçakların güvenli bir şekilde iniş yapmalarını sağlayan ILS cihazı da yine havalimanının özellikleri arasında bulunuyor. Havalimanına 24 saat boyunca erişim mümkündür. 5750 m2 yolcuya açık alanlar mevcuttur. Ayrıca havalimanı 650 araç kapasiteli bir garaja da sahip durumda.

Erzurum Havaalanı Ulaşım

Konum olarak havalimanı Erzurum’un Yakutiye ilçesinde bulunuyor. Erzurum şehir merkezine ise 13 km uzaklıktadır. Tesise ulaşmak için pek çok ulaşım tercihi mevcuttur. Uçak saatlerine göre hizmet veren, Erzurum Belediyesi bünyesinde toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Ayrıca araç kiralama, taksi gibi seçenekler de mevcut olmaktadır. Ayrıca uçak saatlerine göre düzenlenen servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Kısacası Erzurum’da ulaşım sorunu gibi bir durumla karşılaşmayacaksınız.Size en uygun gelen ulaşım seçeneği ile Erzurum Havaalanı’ndan dilediğiniz yere gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı ucuz uçak bileti

Erzurum’a pek çok uçak firması uçuş düzenlemektedir. İstediğiniz uçağı dilediğiniz saate göre rezerve edebilirsiniz. Bunun için İnternet üzerinde yer alan uçuş bulma kısmını kullanabilir ve dilediğiniz tarifeye anında uçak bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti için web sitemizdeki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Siz de Erzurum’a ucuz uçak bileti bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Geliştirdiğimiz sistemimizde uçak ve otel rezervasyon gibi seçenekleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ucuz Erzurum Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Erzurum Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Erzurum’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Erzurum Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Erzurum Havalimanı Konumu