Hatay Havaalanı 9 Aralık 2007 yılında açılmıştır. Türkiye’nin güneyinde  konumlanmaktadır. Hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile yolculara hizmet veren bu havaalanı sivil havaalanı kategorisinde yer almaktadır. İnternet sitemiz ucuz Hatay Havalimanı uçak bileti de arar. Hatay”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Hatay Havaalanı oldukça modern, yenilikçi ve donanımlı bir yapıya sahip olmakla beraber 2011 yılında yenilenmiş hem iç hem de dış hatlarda yolculara hizmet vermeye başlamıştır. Dış hatlar kategorisin de özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat etme isteyen yolculara yoğun bir şekilde hizmet verirken bu anlamda oldukça yoğun bir trafiğe sahiptir.

Hatay Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Hatay Havalimanı uçak bileti alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatları buradan görülebiliyor.

Yeni düzenlenen sefer tarifeleri ile geniş bir alanda ulaşım hizmeti sağlayan havaalanı hizmet kalitesini vizyoner bir bakış açısı ile her geçen gün daha da geliştirmektedir. Hatay Havaalanı’nın İskenderun’a mesafesi 45 km’dir. Ayrıca Antakya ilçesine de 25 km mesafededir. Alan olarak havaalanı 3000*45 metrelik 04/22 doğrultulu bir beton kaplama piste sahiptir.

Dış hatlarda ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 4 Eylül 2008 tarihinde uçuşlar resmen başlamıştır. Havaalanı bu yoğun trafiği süreli artırmakla beraber uçuş tarifelerinde de yenilikler ve eklemeler yapmaktadır. 20 Haziran 2008 tarihinde Hatay Havalimanı Uluslararası Hava Hudut Kapısı olarak ilan edilmiştir. Yeni iç ve dış hatlar terminal binasının yapımının tamamlanması ise 8 Mart 2011 tarihinde olmuştur. Yeni iç ve dış hatlar terminal binasının toplam genişliği 43.688 m², alanı ise 5.000 m²’dir.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay Havalimanı uçak bileti

Hatay Havalimanı uçak bileti

Ülkenin her geçen gün yenilenen terminallerinden birisi olan Hatay Havaalanı bu bağlamda büyük ilerleme kat eden tesislerden birisidir. Yolcular rahat bir yolculuk süreci geçirirken ayrıca donanımlı binası ile yolcuların tüm isteklerine de cevap vermektedir. Havaalanından indikten sonra herhangi bir şekilde yolu kaybetme gibi bir durum söz konusu değildir. İlçelere servis, araç kiralama, taksi, otobüs gibi hizmetler mevcuttur. Birbirinden farklı ve kaliteli firmalar ile konforlu bir seyahatten sonra yine aynı konfora sahip transfer araçları ile yolcular istedikleri yere rahatlıkla gidebiliyorlar.

Hatay Havalimanı ucuz uçak bileti

Hatay Havalimanı uçak bileti alanlara ulaşım bilgileri verelim.

Hatay şehir merkezine 25 km mesafede olmakla beraber Reyhanlı’ya 41 km, Kırıkhan’a 25 km uzaklıktadır. Havalimanından Kırıkhan ilçesine Türk Hava Yolları yolcu sevrisleri ve Havaş servisleri bulunmaktadır. Yolcular bu transfer araçlarından istediklerini kullanarak yolculuklarını tamamlayabilirler.

Hatay Havalimanı Konumu

Hatay Otelleri

Ucuz fiyatlar ile Hatay otelleri de Tatil City’de. Hatay otelleri arasından sizlere en uygun, en ucuz olan otelleri kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Hatay’da yapılacak şeyler

Hatay’a gitmek isteyenlere bilgi verelim. “Hatay’da Yapılacak Şeyler” bu şehre gideceklere turistik bir kitap mantığı ile hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Hatay Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city