9 Aralık 2007 tarihinde açılan Hatay Havaalanı Türkiye’nin güneyinde konumlanır. Hem iç hatlar, hem de dış hatlar olarak iki ayrı sefer düzenleyen havalimanı sivil kategoride yer alır. Web sitemizde yılın her mevsimi uygun fiyatlarla ucuz Hatay Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz.

2011 yılında yenilenen Hatay Havaalanı oldukça modern, yenilikçi ve donanımlı bir yüze sahiptir. Aynı zamanda Hatay’dan dış hatlar kategorisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yoğun bir şekilde yolcu taşıma potansiyeli vardır.

Hatay Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Hatay Havalimanı uçak bileti alınır. Ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatlarını buradan bulabilirsiniz.

Yeni düzenlenen sefer tarifeleri ile geniş bir alanda ulaşım hizmeti sağlayan havaalanı hizmet kalitesini vizyoner bir bakış açısı ile her geçen gün daha da geliştiriyor. Hatay Havaalanı’nın İskenderun’a mesafesi 45 kilometre mesafededir. Ayrıca Antakya ilçesine de 25 kilometredir. Alan olarak havaalanı 3000*45 metrelik 04/22 doğrultulu bir beton kaplama piste sahiptir.

Dış hatlarda ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 4 Eylül 2008 tarihinde uçuşlar resmen başladı. Havalimanı yoğun trafiğini daha da artırmaya yönelik uçuş tarifelerinde devamlı olarak yenilikler ve eklemeler yapar. 20 Haziran 2008 tarihinde Hatay Havalimanı Uluslararası Hava Hudut Kapısı olarak ilan edildi. Yeni iç ve dış hatlar terminal binasının yapımının tamamlanması ise 8 Mart 2011 tarihinde oldu. Yeni iç ve dış hatlar terminal binasının toplam genişliği 43.688 m², alanı ise 5.000 m²’dir.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay Havalimanı uçak bileti

Hatay Havalimanı uçak bileti

Türkiye’nin en yüksek kapasiteye sahip yolcu taşıyıcılığını yapan Hatay Havaalanı teknik ve sosyal alanlar bakımından her geçen gün daha da fazla yenileniyor. Yolcular rahat bir yolculuk süreci geçirirken ayrıca donanımlı binası ile ziyaretçilerin tüm isteklerine de cevap veriyor. Havaalanından indikten sonra çok kolay bir şekilde istediğiniz lokasyona kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İlçelere servis, araç kiralama, taksi, otobüs gibi hizmetler mevcuttur. Birbirinden farklı ve kaliteli firmalar ile konforlu bir seyahatten sonra yine aynı konfora sahip transfer araçları ile yolcular istedikleri yere rahatlıkla gidebilir.

Hatay Havalimanı ucuz uçak bileti

Hatay Havalimanı uçak bileti alanlara ulaşım bilgileri verelim.

Hatay şehir merkezine 25 kilometre mesafede olan havaalanı Reyhanlı’ya 41, Kırıkhan’a 25 kilometre uzaklıktadır. Aynı zamanda havalimanından Kırıkhan ilçesine Türk Hava Yolları yolcu servisleri ve Havaş servisleri bulunur. Yolcular bu transfer araçlarından istediklerini kullanarak yolculuklarını tamamlayabilir.

Hatay Havalimanı Konumu