Devlet Hava yolları tarafından 1959 tarihinde ilk seferi başlatılan İstanbul-Kastamonu yolculuğu talep sayısının azlığı nedeni ile iptal edildi ve 1990 senesinde “her ile bir havaalanı” kampanyası nedeni ile 1.000×30 metre uzunluğundaki pistiyle, terminal binasıyla yeniden yolculara kapısını açtı. Yılın her dönemi web sitemizde ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz. Kastamonu’dan farklı şehirlere; veya Kastamonu’ya uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

TatilCity.NET üzerinden ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti de alınıyor. En hızlı ve güvenilir şekilde ucuz uçak bileti bulunuyor.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havaalanı ülkemizin son yıllarda kazandığı havaalanlarından biridir. Yıllar içinde geliştirilen bir çerçeve etrafında daha da yeni bir yüz gösterir. Devamlı olarak artan pist uzunluğu 1994 senesine gelindiğinde  2.400 metreye çıkarıldı. 2008 yılında geçici olarak Savunma Sanayi Başkanlığına devredilen havalimanı, özellikle o dönem içinde askeri ve eğitim uçuşları için kullanıldı.

2010 yılına gelindiğinde Kastamonu Havaalanı‘nın mevcut kapasitesinin yetersiz olacağı düşünülüp ve yeniden restore kararı alındı. Aynı yılın Haziran ayında ise Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar başlatıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde yenileme çalışmalarından sonra 2013’ün temmuzunda havaalanı yeniden hizmete geçti.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Havalimanı ulaşım bilgileri.

Kastamonu Havalimanı ucuz uçak bileti

Kastamonu Havaalanı’na ulaşım için pek çok seçenek bulunur. Bunlar arasında sıklıkla tercih edilen ulaşım aracı otobüstür. Belediyenin tahsis ettiği toplu taşıma aracı ile havaalanından şehir merkezine yada şehrin herhangi bir noktasından havaalanına gitmek mümkündür. Aynı zamanda havayolu şirketleri veya havaalanı tarafından hizmete sunulan HAVAŞ gibi özel araçlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra havaalanı içindeki taksi hizmetinden de yararlanılabilir. Aynı zamanda Kastamonu Havaalanı içinde yer alan rent a car firmaları ile anlaşıp araç kiralama firmasından bütçenize uygun arzu edilen modeli temin edebilirsiniz. Tüm bunların çerçevesinde yolcular Kastamonu Havaalanı‘na ve Kastamonu’dan merkeze ulaşım için herhangi bir sorun yaşamaz. Ulaşım için yoğun bir trafiğe sahip olan Kastamonu Havalimanından arzu edilen doğrultuda araç bulmak mümkündür.

Ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti bulabiliriz

TatilCity.NET’de Kastamonu Havalimanı uçak bileti de aranır. Kastamonu’dan uçmak isteyen yolcular kolaylıkla Kastamonu Havaalanı ucuz uçak bileti bulabilir.

Kastamonu Havaalanı Konumu