Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kayseri ilinde bulunan Kayseri Erkilet Havaalanı, terminal binası İl Özel İdaresi tarafından yapılmış 12. Hava Araştırma Ana Üs Komutanlığı tarafından terminal işletmeciliği yapılmış olan bir hava sahasıdır. Kayseri iline ilk inşa edilen terminal binasıdır. İç hat uçuşlarında 1998 yılında ilk olarak kullanılmaya başlanan havalimanı Kayseri ilinin 5 kilometre uzağında olmakla beraber 3000×45 pist alanı bulunmaktadır. Terminal binası ile uçuş kulesi mevcuttur. Uçak bileti fiyatları çok uygun. Acentamız ucuz Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti de sağlıyor. Kayseri”den uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. Uygun, ucuz ve fazlasıyla ekonomik uçak bileti bulmanız çok kolay.

Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti

Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti

Kayseri Erkilet Havaalanı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü tarafından açılmış ve hizmet vermeye bu şekilde başlamıştır. Ancak 1998 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne deviri söz konusu olmuş ve devredilmiştir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında geçen bir protokol süreci ile sivil ve askeri kategorilerde yolcularına hizmet vermeye devam etmiştir. Kayseri Erkilet Havaalanı modern dokusu ve yolculara sunduğu farklı hizmetler ile adından söz ettiren büyük bir yapıdır. Uzun  beleme süreçlerinde yolcular isterlerse cafe ve restoran gibi yerlerde vakit geçirebilmekle beraber bekleme süresinin sıkıcılığından kurtulabilmektedirler.

Kayseri Erkilet Havalimanı Ulaşım

Kayseri Erkilet Havaalanı’na ulaşım ise olduça kolaydır. Bunun için birkaç yol bulunmaktadır. Özel aracınız yok ise Kayseri Belediyesi tarafından uçak saatlerine göre düzenlenmiş ve hizmete sunulmuş otobüs seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Kayseri Belediyesi toplu taşıma otobüsleri ile, taksi, kiralık veya özel araç seçenekleri de bulunmaktadır. Kayseri Havalimanı araç kiralama departmanında pek çok kiralık araç da yolcuların hizmetine sunulmuştur. Ayrıca uçak saatlerine göre ayarlanan servisler de bulunmaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Kayseri Havalimanı’nın terminal çıkışlarında görülebilecek olan taksiler ile istediğiniz yere gitmeniz mümkün. HAVAŞ ise terminalden merkeze giden diğer bir alternatiftir. HAVAŞ saatlerinin yolculuk öncesi kontrol edilmesi tavsiye edilir. Kısaca Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan merkeze gidebileceğiniz pek çok alternatif yolcular için sunulmuştur. Kayseri merkez ve ilçelere gidecek yolcular kendilerine en uygun taşıma aracı ile rahatlıkla istedikleri noktaya ulaşabilirler.

Ucuz Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Kayseri’den uçmak isteyen yolcular ucuz Kayseri Erkilet Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Kayseri Erkilet Havaalanı Konumu

Kayseri Otelleri

Ucuz fiyatlar ile Kayseri otelleri de Tatil City’de. Kayseri otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Kayseri’de yapılacak şeyler

Kayseri’ye gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Kayseri’de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kayseri Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city