2011 yılında yapımına başlandı. Dünyanın üçüncü deniz üstü havalimanıdır. Avrupa’nın ve Türkiye’nin de ilk deniz üstü havalimanı olmuştur. Ordu’nun Gülyalı ilçesindedir. Havaalanının genişliği 45 metre olmakla beraber pist uzunluğu 3 bin metredir. 36 milyon ton taşın denize doldurulmasıyla yapılan havalimanı günde 2 bin seferle yapılmıştır. Ayrıca pistin daha konforlu ve rahat olması açısından “stone mastic asfalt” dökümü de yapılmıştır. Web sitemizde ucuz Ordu-Giresun Havalimanı uçak bileti de aranır. Ordu”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Ordu-Giresun Havalimanı uçak bileti

Ordu-Giresun Havalimanı’na ilk olarak 22 Mayıs günü İstanbul’dan gelen Türk Hava Yolları’nın “Batman” isimli tarifeli sefer yapan uçağı iniş yapmıştır. Bu seferler beraber tarifeli seferler de başlamış oldu. Ordu-Giresun Havalimanı’na toplamda 136 yolcusu ile iniş yapan uçak yeni yolcularını alarak yoluna devam etmiştir.

Ordu-Giresun Havalimanı Uçak Bileti

Ordu-Giresun Havalimanı Uçak Bileti

Avrupa ve Türkiye’de denize inşa edilen tek havalimanı özelliğini taşımaktadır. 2015 yılında tam manasıyla hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye ve dünyanın farklı yerlerini Ordu ve Giresun ile buluşturan hav aalanı ilk açılışından bu yana yüksek bir kapasite ile uçuşlarına aralıksız devam ediyor. Lokasyon olarak Ordu’nun Gülyazı ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında konumlanıyor.

 Ordu-Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı’na Ordu merkezden ulaşmak için HAVAŞ otobüsleri kullanılabilir. Ayrıca özal araç, araç kiralama ya da taksi hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Şehir merkezi ile havaalanı arasında 20 km’lik bir mesafe bulunmaktadır. Taksi ya da özel araçlar ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede varmak mümkündür. Kısacası Ordu-Giresun Havalimanı’nda ulaşım hi de zor değil. Olduça rahat imkanlar sunulmakla beraber günün hangi saatinde olursa olsun havalimanına ya da şehire rahat bir şekilde varmanız hedeflenmiştir.

Giresun Ordu Havalimanı ucuz uçak bileti

HAVAŞ otobüsleri ise havaalanına gitmek isteyenler için ekonomik bir alternatif sunuyor. HAVAŞ otobüsleri, uçak kalkış saatlerine göre ayarlanmıştır. Uçak kalkışından 2 saat önce ilk duraktan hareket etmektedir. Giresun’da Liman Otoparkı, Ordu’da Kumbaşı Metro Turizm ilk kalkış noktalarıdır.

Ucuz Ordu-Giresun Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Ordu-Giresun Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Ordu’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Ordu-Giresun Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Ordu-Giresun Havaalanı Lokasyon