Rize’nin Pazar ilçesi Yeşilköy mevkiinde yer alan Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye’nin deniz doldurularak inşa edilen ikinci havalimanı olma özelliğine sahiptir. Rize ve Artvin dışında çevre iller olan Ardahan ve Bayburt’unda yolcu trafiğini destekleyen ve buradan gelecek yolcuları gitmek istedikleri noktaya ulaştıran Rize-Artvin Havalimanı’nın oldukça yüksek yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor. Web sitemizde ucuz Rize Havalimanı uçak bileti de aranır. Rize-Artvin’den uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Rize-Artvin Havalimanı Uçak Bileti

Rize-Artvin Havalimanı Uçak BiletiWeb sitemiz üzerinden ucuz Rize-Artvin Havalimanı uçak bileti alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatları buradan görülebiliyor.

Artvin Havalimanı 3 bin metre uzunluğunda 45 metrelik pistten, 260 metreye 24 metrelik taksi yolundan, 300 metreye 120 metrelik aprondan oluşuyor. 266 hektarlık alanda 88,5 milyon ton taş kullanılarak, 27 metre derinliğindeki denize dökülerek yapılan havalimanı için 1 milyar 78 milyon bütçe harcandı. Rize-Artvin Havalimanı’nı, Artvin şehir merkezi ile bağlayan dolmuş, otobüs, taksi gibi ulaşım araçları vardır.

Havalimanı içinde yolcuların yararlanmaları için sağlık, bankacılık ve yiyecek, içecek hizmetleri düşünülmüştür. Havalimanı uçuş yoğunluğuna göre 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca Rize-Artvin Havaalanı’nda araç kiralama adına farklı firmalara ait ren a car  şirketleri hizmet vermektedir.

Rize-Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin gezilecek pek çok yeri olan bir ildir. Karadeniz’in eşsiz doğasına sahip Artvin özellikle yaylaları ve krater gölleri ile oldukça ilgi çekicidir. Şavşat Karagöl, Balık Gölü, Arsiyan Yaylası Göller Bölgesi ve Adalar şehrin can damarlarından biridir.

Rize-Artvin Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Rize-Artvin Havalimanı’ndan rahatlıkla şehir merkezinde veya ilçelerinde herhangi bir noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanının hemen dışında bekleyen otobüs, dolmuş ve taksiler 24 saat boyunca kesintisiz olarak yolculara hizmet vermektedir.

Rize-Artvin Havalimanı’nın ayrıca çevre il ve ilçelere de servisler bulunmaktadır. Artvin, Rize şehir merkezi veya ilçelerine gitmek isteyen yolcular Havaş servislerini kullanarak istedikleri yere rahatlıkla ulaşabilirler. Havaş servisleri uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre ayarlandığından dolayı uçaktan iniş yapıldığı anda servise binmek mümkündür.

Ucuz Rize-Artvin Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Rize-Artvin Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Artvin’den uçmak isteyen yolcular ucuz Rize-Artvin Havalimanı uçak bileti bulabilir.