Samsun’un Çarşamba ilçesinin Çınarlık beldesinde yer alan sivil kategorideki Samsun Çarşamba Havalimanı, 1994-1998 yılları arasında yapımı tamamlanmıştır. Resmi açılışı ise 15 Aralık 1998’de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz olmuştur. 11 Ocak 1999 tarihinde  havalimanındaki ilk sefer düzenlenmiştir. Hava limanı pisti uzunluğu 3000 metre olup beton yapıdadır. Web sitemizde ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti de aranır. Samsun”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti bulunuyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı tek bir terminal binası içerisinde İç hatlar ve Dış hatlar terminali olarak hizmetine devam etmektedir. Terminal binasının toplan alanı 11.500 m² olmaktadır. Samsun Havalimanı yıllık dış hatlar terminali 500 bin, İç hatlar terminali 1.5 milyon yolcu kapasitelidir.

Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti

Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti

Apronun yetersiz kalması nedeniyle 2009 senesinin ağustos ayında havaalanında bir genişletme çalışması yapıldı. A tipi kargo antreposu ve soğuk hava deposu ise 2007 yılında Metro Şirketler Grubu tarafından inşaatına başlanan bir proje oldu. 2009’un eylül ayında ise faaliyete geçti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 2010’un başlarında havalimanının uçuş kısıtlamalarını kaldırmış, open sky uygulamasına geçiş sağlanmıştır. Bu şekilde havayolu firmaları istedikleri sayıda uçuşu gerçekleştirme yetkisine sahip olmuş oldu.

Samsun Çarşamba Havalimanı Ulaşım

Samsun Çarşamba Havalimanı, 2011 yılında bir yıllık periyotta 1 milyon yolcu sayısını geçti. 18 şubat 2012’de alınan bir kararla havaalanı – havalimanı karışıklığını gidermek amacıyla Samsun Çarşamba Havalimanı adını aldı.

Terminal oldukça modern bir bakış açısı ile tasarlanmış olup yolcuların rahat edebilmesi açısından her türlü detay düşünülmüştür. Yolcular uçuşlarını beklerken terminal içerisinde yer alan restoran, cafe, bar gibi dinlenme noktalarında vakit geçirebilir. Bankamatikler, telefon makineleri ve araç kiralama ofisleri ile diğer ihtiyaçlarını da giderebiliyorlar.

Samsun Çarşamba Havalimanı ucuz uçak bileti

Çarşamba Havalimanı’ndan Samsun’a ulaşım ise yine yolcuların rahatı düşünülerek tasarlanmış olup; BAFAŞ, HAVAŞ, taksi, araç kiralama ve havaalanı uçak firmalarının servisleri ile istedikleri yere gitmeleri sağlanmıştır. BAFAŞ otobüsleri Bafra, Ordu, Atakum, Çarşamba, Tekkeköy, şehir merkezi arasında yolcuları taşımakta ve istedikleri yere götürmektedir.

Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Samsun’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı Konumu

Samsun Otelleri

Ucuz fiyatlar ile Samsun otelleri de Tatil City’de. Samsun otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Samsun’da yapılacak şeyler

Samsun’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Samsun’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Samsun Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city