1994 yılında hizmete açılan Siirt Havaalanı şehir merkezine yakındır ve sadece 14 km mesafededir. Siirt Havalimanında kurulduğu günden bugüne pek çok yenileme çalışmaları yapılmıştır. Bu sayede geniş gövdeli uçaklar için de ideal bir piste dönüşmüştür. Yolculara daha konforlu bir seyahat imkanı sunmak adına restorasyonlar durmaksızın devam etmektedir. Web sitemizde ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti de aranır. Siirt”den uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Siirt Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de ucuz uçak bileti bulunuyor.

Ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti

Ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti

Türkiye’nin hemen her yerinden Siirt’e aktarmalı ya da direkt uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca web sitemiz üzerinden indirimli uçak bileti de bulabilirsiniz. Siirt’e pratik ve ekonomik yolculuk için web smteizden bilet temin edebilirsiniz. Her sene binlerce turistin akın ettiği tarihi mirasları ile ünlü Siirt’i görebilirsiniz.

Şehir tarihi mirasları ile hem yurt içi hem de yurt dışından turistlerin ilgisini çekmektedir. Siirt’te Selçuklu Devleti’nden kalma önemli bir eser Ulu Camii büyük ilgi görmektedir. Cami, Sultan Mugizüddin Mahmut tarafından yaptırılmıştır. Dokusunda Selçuklu mimarisinin tipik bir örneği vardır. Selçuklular çini işçiliğine çok önem verdiklerinden bu caminin minaresinde de çini süslemeler kullanmışlardır. Bu sebepledir ki halk arasında çinili minare olarak da bu cami bilinmektedir. Bu cami gibi daha pek çok yerel tarihin kalıntıları mevcuttur ve bu da turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Siirt Havaalanı tüm yolcular düşünülerek her türlü detayı ile hizmete girmiştir. Terminalde bekleme salonu, bebek bakım odası, büfe ve cafe gibi her ihtiyacı karşılayacak detaylar mevcuttur. Ayrıca havalimanından merkeze geçebilmek için pek çok seçenek bulunmaktadır. Özel aracı olanlar için park yeri mevcuttur. Bununla beraber taksi hizmeti bulunmaktadır. Havalimanı önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehre ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için Siirt Belediyesinin belirli saatlerde otobüsleri mevcuttur. Havalimanı şehre 14 kilometre mesafede bulunmaktadır. Otobüslerle rahatlıkla şehre geçebilirsiniz. Araç kiralamak isteyenler için ise araç kiralama firmaları mevcuttur. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre araç seçilebilir. Havalimanı içerisindeki Acarlar ve Hayat firmaları araç kiralama konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca Siirt Belediyesi’nin yolcular için tahsis servisler de bulunmaktadır. Bu servislere binerek de şehir merkezine ulaşılabilir.

Siirt Havalimanı ucuz uçak bileti

Tatilcity olarak yolcularıma Siirt Havaalanı ucuz uçak bileti bulma konusunda yardımcı oluyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun sadece tek bir tıklama ile biletiniz cebinizde.

Ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Siirt Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Siirt’den uçmak isteyen yolcular ucuz Siirt Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Siirt Havaalanı Konumu

Siirt Otelleri

Ucuz fiyatlar ile Siirt otelleri de Tatil City’de. Siirt otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Siirt’de yapılacak şeyler

Siirt’e gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Siirt’de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Siirt Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city