Web sitemizde ucuz Sinop Havalimanı uçak bileti de aranır. Sinop”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir. Sinop ucuz uçak bileti web sitemizde. Sinop uçak bileti için de TatilCity.NET

Türkiye’nin tarihi ve turistik öneme sahip şehirlerden Sinop’ta yer alan Sinop Havalimanı 1993 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanının şehre uzaklığı 8 km’dir. Sinop Havalimanı, sivil havalimanı statüsündedir ve hizmete geçtikten sonra bünyesinde pek çok restore geçirmiştir. Bu bakım çalışmaları nedeniyle hava trafiğine bir dönem kapatılmıştır. Geçirdiği restorasyon çalışmalarından sonra tam kapsamlı olarak hizmet veren Sinop Havaalanında yolcular istediği saatte ve istediği güzergaha rahatlıkla bilet bulup gidebiliyorlar.

Sinop Havalimanı uçak bileti

Sinop Havalimanı uçak bileti

Sinop Havalimanı uçak bileti

Şehir, pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yaptığından yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Şehirde Selçuklulardan kalma bir eser olarak Alaaddin Camii göz doldurmaktadır. Camii avlusunda bir türbe ve şadırvanı da kapsamaktadır. 5 kubbeli caminin yapımı 1267 yılında tamamlanmıştır. Cami, Selçuklu mimarisinin Anadolu’daki en gelişmiş örneklerinden birisi olara bilinmektedir. Balatlar Kilisesi ise Roma döneminde inşa edildiği tahmin edilen bir yapı olarak dikkatleri çeker. Yapı ilk kullanımlarında tiyatro veya hamam olarak kullanılmış olabileceği düşünülmektedir. Ardından Bizanslılar tarafından kiliseye çevrildiği bilinmektedir.

Sinop Havaalanı Ulaşım

Havalimanı, en son 2013’ün Ocak ayında hava trafiğine kapatılmıştır. Şubat ayı ile ise hizmete devam etmektedir. Havalimanında dış hatlar terminali bulunmamaktadır. Dış uçuşlar için de iç hatlar terminali kullanılmaktadır. Daha kapsamlı bir hizmet için ise diğer terminal çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.

Sinop Havaalanı ucuz uçak bileti

Sinop Havaalanına haftanın her günü İstanbul’dan sefer bulunmaktadır. Şehir içi ulaşım ise özel araç, taksi, servis ya da araç kiralama ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Transfer konusunda yolcularını hiçbir şekilde madur bırakmayan Sinop Havaalanına bu konuda gösterdiği özenli hizmet ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Merkez ve çevre ilçelere ulaşım oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Sinop’a ucuz uçak bileti arıyor iseniz sitemiz üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ucuz Sinop Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Sinop Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Sinop’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Sinop Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Sinop Havaalanı Konumu