Konsolosluk, yabancı ülkelerde bulunan ve ülkelerin her türlü çıkarlarını koruyan, diplomatik kategorisinde olmayan farklı resmi görevleri icra eden resmi dairelerdir. İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ise İstanbul’un Beyoğlu ilçesindedir. İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, vize işlemlerinin yanı sıra İngiltere vatandaşlarının nüfus cüzdanı, doğum belgesi, pasaport gibi işlemlerini yerine getiren kurumdur.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Görev Merkezi

İstanbul ya da çevre şehirlerde ikamet eden Türk vatandaşları oturma ya da konsolosluk işlemleri için İstanbul’da bulunan merkeze başvurmalıdırlar. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden İngiltere vatandaşları da konsolosluk işlemleri için yine İngiltere İstanbul Başkonsolosluğuna gitmelidirler.

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere ve Birleşik Krallık’ı oluşturan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e seyahat etmek kişiler İngiltere vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar. Birleşik Krallık schengen ülelerinden olmadığından Türkiye Bordo yani Umuma Mahsus Pasaport, Gri yani Hizmet Pasaportu ve Yeşil yani Hususi Pasaport sahipleri İngiltere vizesi için başvuruda bulunmak durumundadırlar.

Siyah yani Diplomatik Pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaf tutulmuştur.  İngiltere vizesi almak isteyen vatandaşlarımıza Tatilcity.Net uzman kadrosu bu konuda yardımcı olmaktadır. Tüm evrak işlemleri listesi, evrak takibi, evrakların konsolosluğa gönderilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Vize Formu Nedir?

İngiltere vizesi için başvuru formu İngilizce olarak doldurulabilmektedir. İngiltere başvuru formu nedir? Neden doldurulması gerekir diye merak ediyorsanız bu form İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin hakkında gerekli olan bilgilerin toplanması amacı güdülerek hazırlanan bir formdur. Form üzerinde vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının tespiti için cevaplanması gereken sorular vardır. Bunlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. İngiltere vizesi başvuru formu için Tatilcity.Net ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Vize ücreti tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi birbirinden farklılık göstermektedir. Örneğin;  6, aylık, 2 yıllık veya 10 yıllık İngiltere vizesinin ücreti birbirinden farklı olacaktır. Kısacası amaca ve kalış süresine göre ücret belirlenmektedir. TatilCity.Net üzerinden yetkililerimize ulaştığınız takdirde İngiltere vizesi için gereken belgelerin listesi yanı sıra amaca ve kalış süresine göre değişen ücretler hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye’deki İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi – Cuma arasında 08.30–13.00 / 14.00–16.45 saatlerinde açıktır. İstanbul İngiltere Konsolosluk bölümü ise Pazartesi – Cuma: 09:00-12:30 arasında işlemleri gerçekleştirmektedir. Tüm vize işlemlerinizi sizin için Tatilcity.Net uzman kadrosu yapmaktadır. Siz de İngiltere vizesi işlemlerini hızlı ve ekonomi bir şekilde tamamlamak istiyorsanız TatilCity.Net üzerinde yer alan formu doldurabilir ya da direkt telefon ile arayarak irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

    • İngiltere için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

    TatilCity.NET ucuz İngiltere vizesi alıyor.