TatilCity.NETTatilCity.NET

Acıgöl Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Bizim Antepli Hasan Usta

Bizim Antepli Hasan Usta

Nevşehir Acıgöl’de bulunan Bizim Antepli Hasan Usta kaliteli hizmet anlayışıyla kısa sürede müptelası olabileceğiniz nezih bir mekan.

Muş Varto Didem Lokantası Nevşehir Acıgöl’de Bizim Antepli Hasan Usta

Birbirinden lezzetli ve bütçenize uygun menüleriyle popüler olan mekandan memnun bir şekilde ayrılacaksınız. Müşteri memnuniyetine önem veren mekanda samimi ve ilgili personel çalışmaktadır. Menülerin malzemeleri doğal ve sağlıklıdır içeriğinde katkı maddesi bulunmamaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte güzel bir hafta sonu tatili için burayı değerlendirebilirsiniz. Hem huzurlu hem de birbirinden lezzetli menüleriyle ilgi gören mütevazı bir yer. Bölgenin en güzel kebaplarını, salatalarını, tatlılarını burada tadabilirsiniz. Bizim Antepli Hasan Usta kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: Çayırlık Mahallesi, 50140 Acıgöl/Nevşehir
Telefon: 0530 114 07 04

DAHA FAZLA
Tatlar Yeraltı Şehri

Tatlar Yeraltı Şehri

Acıgöl Nevşehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Nevşehir Acıgöl’e merkezden kalkan dolmuşlarla ulaşmanız mümkün. Acıgöl asırlar önce kurulmuş olup köklü bir geçmişe sahiptir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle görülmesi gereken bir yerdir. Tatlar Yeraltı Şehri görülmesi gereken yerler arasındadır.

Nevşehir Acıgöl Tatlar Yeraltı Şehri Nevşehir Acıgöl’de Tatlar Yeraltı Şehri

Tatlar Yeraltı Kenti ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tatlar kasabasında yer alan yeraltı şehri bir tepinin yamacında yer almaktadır. İki nef, beşik tonozu ve iki apsisden yapılmış bir kilise vardır. Kilise günümüze kadar varlığını korumuştur. Kilisenin freskleri dikkat çekmektedir. Tatlar Şehri 1991 yılında turizme açılmış olup ilgi görmektedir. Kapadokya sadece Türkiye’de değil dünyada da çok popüler ve yerli yabancı turistlerin akın ettiği bir yerdir.

 

 

DAHA FAZLA