TatilCity.NETTatilCity.NET

Alanya Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Dereköy (Türbelinas) Yaylası

Dereköy (Türbelinas) Yaylası

Dereköy (Türbelinas) Yaylası Antalya Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Torosların eteğinde konumlanmış olan yayla çam ağaçlarıyla çevrilmiş, virajlı yollara sahip güzel bir yazlık yerdir. Dağlarla çevrili olan yamaçlarda küçük yerleşim birimleri yer almaktadır.

Antalya Alanya Dereköy (Türbelinas) Yaylası Antalya Alanya’da Dereköy (Türbelinas) Yaylası

Dereköy meşhur alabalıklarıyla ünlüdür. Aynı zamanda pekmez, pestil, incir ve üzümünü tatmadan buradan dönmeyin. Eşsiz bir manzaraya sahip olan köyde Kargı Çayı’nın aktığı vadinin yamaçlarında bulunan çok güzel bir yayla köyüdür. Burada meyve ağaçları da vardır. 30 kilometrelik asfalt yol üzerinden buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yaylada piknik ve trekking yapabilirsiniz. Sabahları enfes köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Çadır kampı ve karavan tatili için uygun bir yerdir. Burada et yemekleri yapan kır restoranları bulunmaktadır.

 

 

 

DAHA FAZLA
Gökbel Yaylası

Gökbel Yaylası

Gökbel Yaylası, Antalya Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Gökbel Yaylası’nda her yıl 20-21 Temmuz tarihlerinde  Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreş Festivali düzenlenmektedir.

Antalya Alanya Gökbel Yaylası Antalya Alanya’da Gökbel Yaylası

Arkadaşlarınızla birlikte yaylada dilerseniz çadır kurabilir, doğayla iç içe huzurlu ve temiz bir havada tatil yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Deniz tatili için geldiğiniz Antalya Alanya’da mutlaka Gökbel Yaylası’nı görmeli ve burada bir gününüzü geçirmelisiniz. Burada sabahın erken saatlerinde uyanıp otantik kahvaltı yapabilir ve güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Öğlen saatlerinde trekking, yamaç paraşütü yapabilir, kendinizi doğanın sakinliğine bırakabilirsiniz. Antalya Alanya’da bütçenize uygun konaklayabileceğiniz ucuz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlar da bulunuyor.

DAHA FAZLA
Alara Çayı

Alara Çayı

Alara Çayı, Antalya Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Çay, Orta Toroslar’ın 2647 rakımlık Kuşak ve Akdağ dağlarından çıkarak 62 kilometre uzunluğunda yeşillikler içinden geçerek Akdeniz’e dökülür. Günümüzdeki adı Ulugüney Çayı’dır. Eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Antalya Alanya Alara Çayı Antalya Alanya’da Alara Çayı

Burası tarih boyuncu bir çok denizci toplumunun yerleşim yeri olmuştur. Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi bir çok önemli uygarlıklara da ev sahipliği yapmıştır. Burası İpek Yolu buradan geçmiştir. Kervanların ve tüccarların önemli duraklarından biriydi. Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz yaz tatili kapsamında Antalya’da mutlaka Alara Çayı’nı görmeli ve burada yüzmenin keyfini çıkarmalısınız. Bunun yanı sıra sandal ve tekne gezisi yapabilir, balık tutabilir, piknik yapabilirsiniz. Antalya’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel alanlar bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

 

 

DAHA FAZLA
Kadıini Mağarası

Kadıini Mağarası

Kadıini Mağarası, Antalya Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Oba Beldesi’nde yer alan mağara Kadıpınarı Mevkii sınırlarındadır. Mağara üst Paleolitik ve Eski Tunç Çağı’na ait insan iskeletlerinin bulunduğu ilginç bir yerdir.

Antalya Alanya Kadıini Mağarası Antalya Alanya’da Kadıini Mağarası

Mağaranın salonu bir galeriden meydana gelmiş. Uzunluğu, genişliği ve derinliği konusunda pek bir bilgi yoktur. Mağarada sarkıt, dikitler dikkat çekmektedir. Turizm Bakanlığı’na bağlıdır. Yaz tatili için geleceğiniz Antalya Alanya’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Ören yerleri, antik kentler ve mağaralar mutlaka görülmesi gereken ilginç ve gizemli yerlerdir. Antalya Alanya’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz

 

DAHA FAZLA
Orta Mağarasi

Orta Mağarası

Orta Mağarası, Antalya Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Alanya Limanı’na yaklaşık olarak 14 dakika mesafede yer alır. Mağara 15-35 metre derinliğe sahiptir. Derinlik zaman zaman değişiklik göstermektedir. Mağaranın girişi 15 metre derinliktedir.

Antalya Alanya  Orta Mağarası Antalya Alanya’da Orta Mağarası

Eğer dalmayı ve yüzmeyi seviyorsanız, dalış konusunda profesyonelseniz yani dalış belgeniz varsa burada yüzmenizi tavsiye ederiz. Mağaranın dip yapısı kayalıktır. Dalış sırasında ahtapot, orfoz, eşkina, müren, böcek, karagöz gibi canlılar görebilirsiniz. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Antalya Alanya’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, turistik alanların yanı sıra mağaralarda bulunmaktadır. Antalya mağara turizmi açısından önemli bir yer teşkil etmektedir. Alanya’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz bir çok tesis bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz uygun fiyatlı hizmet sunan mekanlarda mevcuttur.

DAHA FAZLA
Hasbahçe Mağarası

Hasbahçe Mağarası

Hasbahçe Mağarası, Antalya Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Mağara Küçükhasbahçe Mahallesi  İnişdibi Mevkii’nde yer alıyor. Bektaş Mezarlığının uç noktasında bulunan mağaraya sert kayalardan oluşmuş yolu takip ederek ulaşabilirsiniz.

Antalya Alanya  Hasbahçe Mağarası Antalya Alanya’da Hasbahçe Mağarası

Burası Damlataş Mağarası’ndan yaklaşık olarak 4-5 kat büyüktür. Mağaranın oluşumu hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Havası serin olduğu için köylüler burayı narenciye deposu olarak kullanmaktadırlar. Alanya’ya dört kilometre uzaklıkta olan mağara henüz turizme tam olarak açılmamıştır. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Antalya Alanya’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, kültürel, turisttik alanlar bulunmaktadır. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir çok mekan bulunmaktadır. Koyları, plajları, antik kentlerinin yanı sıra mağaralarıyla da meşhur bir yerdir.

 

 

DAHA FAZLA
Alanya Limanı

Alanya Limanı

Alanya Limanı, Antalya Alanya’da bulunmaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahip olan liman özellikle akşamları mükemmel bir görüntüye sahip olmaktadır.

Antalya Alanya Limanı Antalya Alanya’da Alanya Limanı

Alanya Limanı’nda yeme-içme ihtiyacınızı gidereceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlarda karnınızı doyurduktan sonra akşam yürüyüşü için limana gelebilirsiniz. Alanya Deniz Feneri görebilir bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Alanya Limanı geçmiş zamanlarda bölgenin ticaret merkezi olmuş önemli bir yerdi. Günümüzde ise tekne turlarının ve özel teknelerin uğrak yerlerinden biri olmuş durumda. Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip güneşin batışını izleyerek çok güzel selfieler çekebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı, Antalya Alanya’da bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği plaj 8-10 metre bir alana sahiptir.

Antalya Alanya Kleopatra Plajı Antalya Alanya’da Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı turkuaz denizi sığ ve kumu ince bir plajdır. Burada hem güneşlenmenin hem de yüzmenin keyfini çıkaracak ve buradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Antalya’nın mavi bayrağa sahip ender plajlarındandır. Adını ise Helenistik dönemin kralajiesi Kleopatra’dan alıyor. Uzun bir tatil şeridi olan plajda yüzdükten sonra akşama doğru yürüyüş yapabilirsiniz. Çevrede bulunan mekanlarda yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Burada bütçenize uygun otel, butik otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte mutlaka Kleopatra Plajı’nı görmenizi tavsiye ederiz. Şehirden ayrılmadan önce buraya özgü organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
İncekum Plajı

 İncekum Plajı

İncekum Plajı, Antalya Alanya’da bulunmaktadır. Kumunun çok ince olmasından dolayı bu adı almıştır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği plajlardan biridir.

Antalya Alanya İncekum Plajı Antalya Alanya’da İncekum Plajı

İncekum Plajı, ağaçlarla çevrili olup, doğayla iç içe bir manzaraya sahiptir. Yeşille mavinin buluştuğu bir yer olan plajda doyasıya güneşlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Plajın turkuaz denizinde yüzmenin tadını çıkaracak ve buradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Yeme-içme ihtiyacınızı çevrede bulunan mekanlarda giderebilirsiniz. Aynı zamanda konaklayabileceğiniz, bütçenize uygun tesisler bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte geldiğinizde mutlaka İncekum Plajı’nda güneşlenmeden dönmeyin.

DAHA FAZLA
Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu, Antalya Alanya’da bulunmaktadır. Eşsiz manzarasıyla adeta cenneti andıran kanyon yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri.

Antalya Alanya Sapadere Kanyonu Antalya Alanya’da Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu, şelalenin döküldüğü yerde küçük bir havuz oluşturması güzel bir görüntü meydana getiriyor. Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip şelaleyi izleyip havuzda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Doğayla iç içe huzurlu bir şekilde çayınızı yudumlayıp diğer yandan şelalenin armonik sesiyle dinlenebilirsiniz. Burada dilerseniz çadır kurabilirsiniz. Sabahın erken saatinde kahvaltınızı suyun sesi eşliğinde yapabilirsiniz. Yolunuz Alanya’ya düşerse eğer mutlaka Sapadere Kanyonu’na gelmelisiniz.

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN