TatilCity.NETTatilCity.NET

Derinkuyu Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Üzümlü Kilisesi

Üzümlü Kilisesi

Üzümlü Kilisesi, Nevşehir Derinkuyu ilçesinde bulunmaktadır. Kilise 19.yüzyıldan kalma, çan kulesi bulunan bir kilisedir. Kilise, Aziz Theodoros Trion Kilisesi olarak da bilinmektedir. Burası Ayastefanos Antlaşmanı gereğince Osmanlılar tarafından tazminat karşılığı olarak Sultan Abdulmecid döneminde yapılmıştır.

Nevşehir Derinkuyu Üzümlü Kilisesi Nevşehir Derinkuyu’da Üzümlü Kilisesi

Kilise mimari olarak Selçuklulardan etkilenmiştir. Üzümlü Kilisesi’nde her yıl Mayıs ayında Fener Rum Patriği Bartemelos’nda katılımıyla bahar ayini yapılmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Nevşehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde mutlaka balon turu keyfini yaşamalı ve çömlek yapan atölyelerde çömlek yaparak bu eşsiz deneyimi yaşamalısınız. Burada gerek çadır yapan alanlar gerekse bütçenize uygun kalabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Doyum Restoran

Doyum Restoran

Nevşehir Derinkuyu’da bulunan Doyum Restoran arkadaşlarınızla birlikte keyifli saatler eşliğinde karnınızı doyurabileceğiniz kaliteli ve şık bir mekan.

 Nevşehir Derinkuyu Doyum Restoran Nevşehir Derinkuyu’da Doyum Restoran

Sevdiklerinizle birlikte kısa sürede müdavimi olacağınız mekanda zamanın nasıl akıp gittiğinin farkında bile olamayacaksınız. Birbirinden lezzetli menüler karşısında buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz. Menüler bütçenize uygun olup ucuzdur. Türk mutfağına özgü birbirinden lezzetli menülerin tadına doyamayacaksınız. Müşteri memnuniyetine önem veren mekandan memnun bir şekilde ayrılacaksınız. Menüler temiz bir ortamda hazırlanmaktadır. Akşam üzeri arkadaşlarınızla buluşup yemeğinizi yiyebileceğiniz nezih bir mekan. Menülerde kullanılan malzemeler tamamen organik ve sağlıklıdır. Doyum Restoran kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, 50700 Derinkuyu/Nevşehir

DAHA FAZLA