TatilCity.NETTatilCity.NET

Dubai Aktiviteleri

Turlar

Dubai

Dubai Turu (3 Gece 4 Gün)

  • 1. Gün : İstanbul - Dubai
  • 2. Gün : Dubai Şehir Turu
  • 3. Gün : Dubai Kültür Turu
  • 4. Gün : Dubai - İstanbul

DAHA FAZLA

Yapılacak Şeyler

Çöl Safarisi

Çöl Safarisi

Çöl Safarisi, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde yapılmaktadır. Dubai denince akla çöl safarileri gelir. Safariler 15:00-15:30 gibi otelden alınıyorsunuz ve akşam 21:00-21:30’a kadar tur  sürüyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Çöl Safarisi Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Çöl Safarisi

Safari sırasında yolda molalar da veriliyor. Ardından 45 dakika içinde çöle geliyorsunuz ve kum tepelerinde safari keyfini yaşıyorsunuz. Tabi safari için uygun kıyafet giymenizde fayda var zira kum fırtınasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Jeepyer 6 kişilikten oluşuyor. Yılan gibi kum tepelerinin arasından kıvrılarak ilerliyor. Şayet mideniz ve baş dönmesi gibi probleminiz varsa bu turu sizlere tavsiye etmiyoruz. Tur içinde açık büfe yemeklerde var. Akşam dönüşte hava çok serin olacağı için üzerinize hırka, mont giymeniz gerekiyor. Çölde kayak yapabilir, deveye binebilirsiniz. Fotoğraf çekebilir ve kına yaptırabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Jumeirah Plajı

Jumeirah Plajı

Jumeirah Plajı, Birleşik Arap Emirlikleri  Dubai şehrinde bulunmaktadır. Burası Dubai’nin en popüler, dünyaca ünlü plajıdır. Burada arkadaşlarınızla birlikte güvenli ve huzurlu bir şekilde güneşin ve denizin keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Sahilde temiz tuvaletler, voleybol sahaları, otopark, giyinme odaları, yüzme havuzları bulunuyor.

Birleşik Arap Emerlikleri Dubai Jumeirah Plajı Birleşik Arap Emerlikleri Dubai’de Jumeirah Plajı

Plajın kumu sizi hayal kırıklığına uğratabilir çünkü yapay bir kum kullanılmış. Sahilde serinlemeniz için yeşil alanlarda yapılmış. Eşsiz bir manzaraya sahip. Buradaki bütün alanlardan ücretli faydalanıyorsunuz. Sahil 12 hektarlık bir alan üzerine yapılmış. Barbekü alanı, duşlar, yemek köşkleri, cankurtaran iskelesi, çocuk oyun alanları ve piknik bölümleri yer alıyor. Çok iyi peyzaj mimariye sahip plajda zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Burası eski dönemlerde plaj parkı olarak kullanılıyormuş. Sahil, Basra Körfezi manzarasına sahip.

 

 

 

DAHA FAZLA
Saeed Al Maktoum House

Saeed Al Maktoum House

Saeed Al Maktoum House, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunuyor. Ev çok eski olup 1896 yılında yapılmış. Daha sonra 1912-1958 yılları arasında burası yönetim merkezi olarak kullanılmış. 1958 yılına kadar burada yaşayan ailenin mülkiyeti olmuş. Al Shindagha’da bulunan bina mimarisinden dolay yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekiyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Saeed Al Maktoum House Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Saeed Al Maktoum House

Arap mimarisinin bütün özelliklerini taşıyan evi mutlaka görmelisiniz. Daha sonraki dönemlerde ev müze olarak kullanılmış ve hizmete açılmış. Burada resmi belgeler ve Dubai’nin geçmiş tarihine özgü fotoğraflar sergileniyor. Aynı zamanda metal paralar, tarihi eşyalar ve mücevherler bulunuyor. Burayı 08:00-20:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Dubai’de tarihi, kültürel yapılar olduğu gibi eğlenip, dinlenebileceğiniz, denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir çok alternatifler bulunuyor.

 

DAHA FAZLA
Ibn Battuta Mall

Ibn Battuta Mall

Ibn Battuta Mall, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunmaktadır. Özgün mimarisiyle dikkat çeken alışveriş merkezi bölgenin en özgün ve otantik görünüme sahip bir bina diyebiliriz. Diğer alışveriş merkezleri son derece lüks ve modern bir yapıya sahip olduğu için Ibn Battuta Mall size biraz farklı gelebilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Ibn Battuta Mall Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Ibn Battuta Mall

Bina Arap mimarisinin tüm detaylarını barındırıyor. 2005 yılında hizmete açılan alışveriş merkezine yerli ve yabancı turistlerin ilgisi oldukça büyük. Buraya geldiğinizde binadaki tüm bölümleri rahatlıkla görebilir ve gezebilirsiniz. Her bölüm için ayrı bir tema hazırlanmış. Bu temalar ise alışveriş merkezine ismini veren ünlü kaşifin ziyaret ettiği 8 ülkeye ait. Bu özelliği ise yapıyı diğerlerine göre farklı kılıyor. Alışveriş merkezinin yanında müzeyi de andıran bir yer. Burada Çin, Mısır, İran, Endülüs, Tunus adında galeriler bulunuyor. Aynı zamanda binada 270’den fazla mağaza bulunuyor. Alışveriş merkezi 521 metrekarelik bir alanı kapsıyor. 50 restoranı, 21 salonlu sineması bulunuyor. Buraya 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Heritage and Diving Village

Heritage and Diving Village

Heritage and Diving Village, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunmaktadır. Burası 1997 yılında kurulmuş olup Dubai’nin eski geleneklerini, kıyafetlerini, kültürünü yansıtan önemli bir yapıdır. Eski yıllarda Dubai’de sosyal ve aile yaşamı hakkında bilgiler veriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Heritage and Diving Village Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Heritage and Diving Village

Köyde eskiye yönelik bir çok detay gözler önüne serilmiş. Tematik şekilde canlandırılmış. Kerpiç ve taş evler, çadırlar yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yerler. Aynı zamanda Dubai’nin el sanatlarına da yer veriyor. Dubai’de petrol öncesi ülke ekonomisini inci avcılığıyla sağlıyordu. Bununla ilgili olarak da detayların verildiği bir yer. Balık ağlarının nasıl işlendiği ve tekne yapımıyla ilgili bilgilerin verildiği önemli bir müze. Müze’de her yıl Dubai Alışveriş Festivali’de düzenleniyor.

 

 

 

DAHA FAZLA
Atlantis Hotel

Atlantis Hotel

Atlantis Hotel, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde yer almaktadır. İhtişamlı bir mimariye sahip olan otel 2008 yılında hizmet vermeye başlamış. Otel, Palm Jumeirah’ın dış bölümünde bulunan halkasında bulunuyor. Kaliteli hizmet anlayışı, lüks konaklama ve üst düzey konfor sunuyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Atlantis Hotel Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Atlantis Hotel

Otelde aquaventure adlı bir de tematik su parkı bulunuyor. Burası Dubai’nin en cazibeli yerlerinden biri diyebiliriz. Buraya her yaş grubundan insan gelip hem eğleniyor, hemde otele konaklamanın keyfini yaşıyor. Bu eşsiz manzara karşısında tatilin bitmesini hiç istemeyeceksiniz. Aynı zamanda çocuklar için özel plajlar ve oyun alanları da mevcut. Dilerseniz 1,2 metre uzunluğundaki su parkında bulunan yunusları ve denizaslanlarını da görebilir ayrıca havuza girip onlarla birlikte yüzebilirsiniz. Hatta balıkları ellerinizle besleyebilirsiniz. Buraya 10:00-18:00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Dubai Aquarium

Dubai Aquarium

Dubai Aquarium, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunmaktadır. Akvaryum 10 milyon litrelik bir dev su tankına sahiptir. 2008 yılında hizmet vermeye başlayan akvaryuma yerli ve yabancı turistlerin ilgisi çok büyük. Sualtı dünyasına ilginiz varsa eğer mutlaka buraya uğramalısınız.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Dubai Aquarium Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Dubai Aquarium

Burada 33 binden fazla deniz canlısı yaşıyor. Dünyanın en fazla kaplan kum köpekbalıkları burada bulunuyor. Tematik eğlence merkezi olan akvaryumda zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Burası Dubai Alışveriş Merkezi’nin 3 katı kazar uzun diyebiliriz. Akvaryumun 48 kilometre uzunluğunda koridoru bulunuyor. Tabanı ise cam kaplı. Dilerseniz tekneye binerek her tür sualtı canlılarını görebilirsiniz. Dalış yapmayı seviyorsanız eğer kafese girip köpekbalıklarıyla yüzebilirsiniz. Buraya 10:00-02:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Wild Wadi Water Park

Wild Wadi Water Park

Wild Wadi Water Park, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunmaktadır. Yapı, Burj Al Arab’ın karşısında bulunuyor. 1998 yılında hizmete açılmış. Gezginlerin, tatilcilerin uğrayıp eğlendikleri bir mekan. Tema olarak ise bizdeki Nasreddin Hoca’ya benzer Juha’nın hikayeleri yer alıyor. Buranın masalsı atmosferine bayılacaksınız. Hem huzuru hem de eğlenceyi bir arada hissedecek ve yaşayacaksınız.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Wild Wadi Water Park Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Wild Wadi Water Park

Eğer amacınız dinlenmek ve huzurlu olmaksa Dalga Havuzu’nu tercih etmelisiniz. Tembel Nehir’in kenarında bir kulübe kiralayabilir dingin saatler geçirebilirsiniz. Eğer tempo ve hareketi seviyorsanız kaydıraklar sizleri bekliyor demektir. Su parkında doyasıya sörf yapabilirsiniz. Buradaki havuzun simülasyon gösterisine bayılacaksınız. Burayı 10:00-19:00 saatleri arasında gezebilirsiniz. Giriş ücretlidir.

 

 

DAHA FAZLA
The Dubai Fountain

The Dubai Fountain

The Dubai Fountain, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunmaktadır. Yapı, Downtown Dubai’de yer almaktadır. Buranın en çok ilgi gören yerlerindendir. 2009 yılında hizmete açılmış olan bina yaklaşık olarak 275 metre uzunluğa sahip bir çeşmedir. 30 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. Aynı zamanda Burj Gölü’nün içinde bulunmasından dolayı eşsiz bir manzaraya da sahiptir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai The Dubai Fountain Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de The Dubai Fountain

5 daire ve 2 kemerden oluşan çeşme güçlü bir sistemi nedeniyle 22000 galon suyu 50 katlı bir binaya kadar püskürtebiliyor. Aynı zamanda 6600 farklı noktada bulunan ışık kaynağına sahip. 1000 su figürü ve 50 değişik renk gösterisi yapabiliyor. Burada arkadaşlarınızla birlikte tekne turu yaparak bu eşsiz gösteriye tanık olabilirsiniz. Gösteri 30 dakikada bir düzenleniyor. Gösteriyi 9 metre uzaklıkta bulunan 272 metre uzunluğa sahip olan yüzer platformdan rahatlıkla seyredebilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Baharatçılar Çarşısı

Baharatçılar Çarşısı

Baharatçılar Çarşısı, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehrinde bulunmaktadır. Burası için Dubai’nin Mısır Çarşısı diyebiliriz. Buraya gelip birbirinden renkli ve yemeklerinize tat verecek baharat çeşitlerinden alabilirsiniz. Çarşı, Altıncılar Çarşısı’nın bulunduğu bölge olan Deira’da yer alıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Baharatçılar Çarşısı Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de Baharatçılar Çarşısı

Burada gezerken burnunuza gelecek olan aromatik kokuya dayanamayacak buradan baharat almadan çıkamayacaksınız. Aynı zamanda sevdiklerinize hediye alabileceğiniz dükkanlarda bulunuyor. Baharatlar paketler halinde ve kiloyla satışı yapılıyor. Aynı zamanda alacağınız baharatları nasıl kullanacağınıza dair bilgilerde veriliyor. Çünkü baharatların içinde yemeklerde kullanılmayan türleri de bulunuyor. Baharatçılar Çarşısı’na 10:00-22:00 saatleri arasında gelebilirsiniz.

 

 

 

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN