TatilCity.NETTatilCity.NET

Eruh Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Sağlarca (Billoris) Kaplıcası

Sağlarca (Billoris) Kaplıcası

Sağlarca (Billoris) Kaplıcası, Siirt Eruh ilçesinde bulunmaktadır. Kaplıca, Botan çayı yanındaki mağarada bulunmaktadır. Suyu 33-36 derece sıcaklıktadır. Suyu sülfatlı, klorürlü, sodyumlu, kalsiyumlu ve hidrojen sülfürlüdür. Suyun romatizmaya, solunum yollarına, kas ve sinir yorgunluğuna, kireçlemeye, eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

Siirt Eruh Sağlarca (Billoris) Kaplıcası Siirt Eruh’da Sağlarca (Billoris) Kaplıcası

Kaplıca Sağlarca Köyü sınırlarındadır. Merkeze yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Buraya ilçeden servislerle ulaşabilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Siirt’te gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Ayrıca burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Buraya gelmişken Siirt’in meşhur yemeklerini tatmadan dönmeyin.  Siirt kitel, mihr çorbası, perde pilavı, isimiket köftenin ve büryan kebabının tadına bakmayı unutmayın. Burada uygun fiyatlarla yeme-içme ihtiyacınızı karşılayan mekanlar bulunmaktadır.

 

 

DAHA FAZLA
Botan Mağaraları

Botan Mağaraları

Botan Mağaraları, Siirt Eruh ilçesinde bulunmaktadır. Dicle Nehri’nin oluşturduğu Botan Çayı’nın etrafında Botan Vadisi üzerinde bir çok mağara bulunmaktadır. Aynı zamanda burada kilise kalıntısı, arkolojik höyükler bulunmaktadır.

Siirt Eruh Botan Mağaraları Siirt Eruh’da Botan Mağaraları

Kalker oluşumlu jeolojik yapısı dikkat çekicidir. Eskiden insanlar burada yaşamışlar ve ev olarak kullanmışlar. Burada aynı zamanda bir de kaplıca bulunmaktadır. Kaplıcanın bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri, solunum yolları, romatizma, kas ağrıları, sinirler hastalıklar ve kireçlenme bunların bazılarıdır. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Siirt’de gezip görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla çadır kampı yapabileceğiniz alanlarda bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Ayrıca uygun fiyatlarla yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor.

 

DAHA FAZLA
Nida Ocakbaşı

Nida Ocakbaşı

Siirt Eruh’da bulunan Nida Ocakbaşı arkadaşlarınızla birlikte keyifli saatler geçirebileceğiniz nezih bir mekan. Doğu mutfağının en güzel lezzetlerini bulabileceğiniz mekandan memnun bir şekilde ayrılacaksınız.

Siirt Eruh Nida Ocakbaşı Siirt Eruh’da Nida Ocakbaşı

Gün içinde arkadaşlarınızla birlikte güzel zamanlar geçirebileceğiniz mekanın birbirinden lezzetli menülerine bayılacaksınız. Hafta sonu aileniz ve çocuklarınızla birlikte güzel bir tatil günü geçirebileceğiniz mütevazı bir mekan. Müşteri memnuniyetine önem veren mekandan memnun bir şekilde ayrılacaksınız. Birbirinden lezzetli Doğu mutfağına özgü yemeklerin tadı damağınızda kalacak ve buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz. Menülerde kullanılan etler yerli hayvanlardan elde edilmektedir. Taze ve lezzetlidir. Menüler temiz bir ortamda hazırlanmaktadır. En güzel et yemeklerini burada yiyebilirsiniz. Samimi ve ilgili çalışanlar sayesinde kendinizi evinizdeymiş gibi huzurlu hissedeceksiniz. Nida Ocakbaşı kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: Fatih Mahallesi Hayri Özlü Sokak No: 8 56800 Eruh/Samsun

DAHA FAZLA
Bayıryüzü Köyü

Bayıryüzü Köyü

Eruh Siirt arası 53 kilometre mesafe bulunmaktadır. M.Ö. 1000 yılında kurulmuştur. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 1514 Çaldıran Savaşı’yla birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır. Urartular, Asurlular, Medler, Perslerin hakimiyetinde kalmıştır. Eruh’a Siirt merkezden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Siirt Eruh Bayıryüzü Köyü Siirt Eruh’da Bayıryüzü Köyü

Bayıryüzü Köyü yurdumuzun en kaliteli petrolünün yer aldığı bir köydür. Burada 1 Ocak 2014 yılında Doğu Sadak-ı petrol arama çalışmalarına başlamıştır. Arkadaşlarınızla birlikte köyde kamp yapabilir petrolün nasıl çıkarıldığına şahit olabilirsiniz. Mistik bir doğaya sahip olan köyün yaylalarında farklı ve huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz. Dağ sporunun yanında yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Yaylada sabahın erken saatinde sıcak çayınızı yudumlarken diğer yandan doğan güneşi izleyebilirsiniz. Köyün kahvesinde köylülerle tavla oynayıp kahve içebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Çizmeli Köyü

Çizmeli Köyü

Eruh Siirt merkeze 53 kilometre mesafede bulunmaktadır. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Geçmişi çok eski çağlara milattan önce 1000 yılına dayanmaktadır. Siirt Eruh’a merkezden kalkan araçlarla ulaşmanız mümkündür.

Siirt Eruh Çizmeli Köyü Siirt Eruh’da Çizmeli Köyü

Çizmeli Köyü Eruh’un dikkat çeken köylerinden biridir. Yemyeşil bir doğası vardır. Bir özelliği de 500 kişilik kapasiteye sahip modern caminin burada yapılmış olmasıdır. Arkadaşlarınızla köyde bulunan ırmağın kenarında çadır kampı kurabilirsiniz. Burada piknik ve mangal yapabilirsiniz. Akşam üzeri çayınızı yudumlayıp güneşin batışını izleyebilirsiniz. Dilerseniz dağ bisikletinizle gezintiler yapabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde ırmağın sesiyle uyanıp güneşin doğuşunu enfes bir kahvaltıyla karşılayabilirsiniz. Daha sonra doğa yürüyüşleri yaparak güne zinde bir şekilde başlayabilirsiniz.

DAHA FAZLA